Czy Toruń ponownie będzie szczęśliwy dla Polaka? (zapowiedź 2023 DEWALT FIM SGP of Poland – Toruń)

Fot. Zuzanna Kloskowska

Podczas popołudniowych kwalifikacji najlepiej z toruńskim owalem „dogadał się” Leon Madsen (14,167 s). Kolejne czasy należały do Bartosza Zmarzlika (14,178 s) oraz Fredrika Lindgrena (14,181 s). Początek turnieju zaplanowany jest na godz. 19:00. Transmisja w TTV lub Eurosport Extra (usługa Player.pl).

W duńskim Vojens doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji, który spowodował, że najważniejsze rozstrzygnięcia cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata nie nastąpiły. Dyskwalifikacja reprezentanta Polski, Bartosza Zmarzlika, sprawiła, że plasujący się tuż za nim Fredrik Lindgren odrobił straty i aktualnie między zawodnikami jest tylko 6 punktów różnicy w klasyfikacji generalnej. To oznacza, że tytuł mistrzowski nadal jest na wyciągnięcie ręki dla obu zawodników.

O miejsce na podium zamierza powalczyć również Jack Holder, który zrównał się punktowo z Martinem Vaculikiem. W ubiegłorocznych zawodach w Toruniu to właśnie Słowak najlepiej zaprezentował się zwyciężając w ostatnim spotkaniu cyklu FIM SGP 2022. Czy toruńska runda okaże się znów szczęśliwa i Vaculik będzie mógł dołożyć do swojego dorobku pierwszy w karierze medal Mistrzostw Świata?

Niewątpliwe wszystkie oczy będą zwrócone na rywalizację pomiędzy Zmarzlikiem a Lindgrenem. Dla Szweda wygrana byłaby wymarzonym zwieńczeniem ciężkiej pracy przez ostatnie lata i być może jedyną szansą na triumf w cyklu. Czy 3- krotny Indywidualny Mistrz Świata, pozwoli odebrać sobie to najważniejsze trofeum?

​​Transmisja z dziesiątej rundy FIM SGP odbędzie się w TTV i Eurosport Extra (usłudze w Player.pl) od godz.19:00. W zawodach ponownie nie ujrzymy kontuzjowanych Macieja Janowskiego i Taia Woffindena, a rolę zawodników rezerwowych będą pełnić Mateusz Cierniak i Bartłomiej Kowalski. Dzika karta powędrowała do Dominika Kubery.

Lista startowa 2023 DEWALT FIM SGP of Poland – Toruń:

 1. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
 2. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 3. Kim Nilsson (Szwecja)
 4. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 5. Fredrik Lindgren (Szwecja)
 6. Dominik Kubera (Polska)
 7. Max Fricke (Australia)
 8. Patryk Dudek (Polska)
 9. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
 10. Jason Doyle (Australia)
 11. Mikkel Michelsen (Dania)
 12. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 13. Leon Madsen (Dania)
 14. Jack Holder (Australia)
 15. Martin Vaculik (Słowacja)
 16. Luke Becker (Wielka Brytania)

Analiza szans na medale TUTAJ

Aleksandra Sagan