Eliga Manager: kampania 2023 wystartuje przed inauguracją PGE Ekstraligi

Nowa kampania Eliga Manager rozpocznie się najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek PGE Ekstraligi. Gra managerska dostępna będzie w aplikacji mobilnej, a przed nowym sezonem wprowadzonych będzie kilka nowości. O dokładnym terminie rozpoczęcia PGE Ekstraliga poinformuje w osobnym komunikacie.

Rozpoczęcie kampanii 2023 jest powiązane z oficjalnym zatwierdzeniem zawodników klubów PGE Ekstraligi na tegoroczny sezon. To samo dotyczy kwestii Kalkulowanej Średniej Meczowej żużlowców, która jest częścią gry i budowania wirtualnych składów.

Co nowego w grze od sezonu 2023?

W Eliga Manager 2023 na kibiców czeka kilka nowości. Wprowadzony zostanie Tryb Wyzwań, który dostępny będzie raz na rundę. Budując skład na poszczególną rundę, będzie możliwość zainwestowania SPEEDCASH w jedno z trzech wyzwań:

  • Najlepszy Czas Dnia wybranego zawodnika ze składu
  • Komplet punktów wybranego zawodnika ze składu
  • Trzy lub więcej punktów bonusowych wybranego zawodnika ze składu

W przypadku kiedy gracz wygra wyzwanie, zainwestowana liczba SPEEDCASH podwoi się.

Drugą zmianą jest dodanie małych punktów za wygraną drużyny w PGE Ekstralidze (dodatki). Gracz, posiadający jednego zawodnika z danego klubu najlepszej żużlowej ligi świata w swoim składzie na rundę, otrzyma 2 punkty za wygraną w rzeczywistych rozgrywkach. W przypadku przegranej dwa punkty są odejmowane. Zasada będzie dotyczyła jednego zawodnika, a więc punkty dodatkowe nie będą mnożone za dwóch, trzech czy więcej żużlowców w wirtualnym składzie.

Kosmetycznym zmianom ulegną zasady klasyfikacji generalnej. W kampanii 2023 doszły małe punkty za wygraną realnej drużyny, a kolejność będzie następująca:

  1. Małe punkty, punkty bonusowe i dodatki
  2. Duże punkty
  3. W przypadku równej liczby dużych i małych punktów w kolejności:

I. suma punktów zawodników młodzieżowych
II. liczba miejsc pierwszych, drugich, trzecich i czwartych
III. Krótszy czas (liczony w sekundach) zgłoszenia drużyny