2. Liga Żużlowa: SpecHouse PSŻ Poznań ze zwycięstwem nad MSC Woelfe Wittstock

05.06.2021 15:49
2. Liga Żużlowa: SpecHouse PSŻ Poznań ze zwycięstwem nad MSC Woelfe Wittstock

Pierwsze ligowe ściganie na stadionie w Wittstocku zakończyło się zwycięstwem gości 49:41. Najlepszy w tym spotkaniu po stronie SpecHouse PSŻ Poznań był Kevin Woelbert (14+1), a po stronie MSC Woelfe Wittstock Lukas Baumann (12+1).

Pierwsza seria startów zdecydowanie należała do gospodarzy. Mimo, że pierwszy bieg był wyrównany, to w wyścigu juniorskim doszło do upadku. Szymon Szwacher wjechał w Lukasa Baumanna, za co został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie tej gonitwy Erik Bachhuber i wyżej wymieniony Baumann nie mieli problemu z rozprawieniem się z Kacprem Kłosokiem, dzięki czemu dowieźli pewne zwycięstwo do mety.

W kolejnej serii startów to zawodnicy SpecHouse PSŻ Poznań wysunęli się na prowadzenie. Zarówno bieg piąty, jak i szósty, to bezproblemowe podwójne zwycięstwa gości. Świetnie zaprezentował się Lars Skupień i Rafał Karczmarz. W wyścigu 11. kapitalnie ze startu wyszedł Lars Skupień, lecz gospodarze szybko zdołali go wyprzedzić, a zawodnik SpecHouse PSŻ Poznań zanotował defekt. Reszta gonitwy należała do gospodarzy, bowiem Sandro Wassermann i Max Dilger pierwsi minęli metę, doprowadzając do remisu w tym spotkaniu.

W biegu 14. doszło do groźnie wyglądającego wypadku na drugim łuku pierwszego okrążenia. Steven Mauer stracił panowanie nad motocyklem, przez co zahaczył o Jonasa Seifert-Salka. Oboje upadli na tor. W powtórce bezproblemowo wygrał Robert Chmiel dowożąc za plecami Lukasa Baumanna i Jonasa Seifert-Salka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się przegraną gospodarzy 41:49.

MSC Woelfe Wittstock – 41 pkt

9. Max Dilger – 8+1
10. Josef Franc – 2
11. Steven Mauer – 4+1
12. Sandro Wassermann – 8
13. Matic Ivacic – 3+1
14. Lukas Baumann – 12+1
15. Erik Bachhuber – 4

SpecHouse PSŻ Poznań – 49 pkt

1. Robert Chmiel – 10+2
2. Rafał Karczmarz – 12
3. Jonas Seifert-Salk – 7+2
4. Lars Skupień – 5
5. Kevin Woelbert – 14+1
6. Kacper Kłosok – 1
7. Szymon Szwacher – 0

 

Julia Pożarlik

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN