2. LŻ: Ciekawa walka w Opolu, przegrana Pilan i zwycięstwo Łotyszy w Rzeszowie

27.06.2022 11:05
2. LŻ: Ciekawa walka w Opolu, przegrana Pilan i zwycięstwo Łotyszy w Rzeszowie

W miniony weekend odbyła się 11. runda zmagań w 2. Lidze Żużlowej. Dużo emocji przyniosło spotkanie w Opolu. Nie brakowało także groźnych upadków, które miały miejsce w Rzeszowie.

Spotkanie w Opolu odjechano w bezchmurnej i bardzo upalnej pogodzie. Obydwie ekipy sięgały po wsparcie juniorów z PGE Ekstraligi. Opolanie korzystali z usług Bartłomieja Kowalskiego, a poznańska drużyna – Damiana Ratajczaka.

Pierwszy bieg w Opolu należał do gości z Poznania, dalej to gospodarze przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie w meczu. Już w drugim biegu opolscy juniorzy przywieźli do mety podwójne biegowe zwycięstwo. Do niekorzystnej sytuacji doszło w biegu 3., kiedy to Kacper Gomólski zanotował defekt. Nie była to wina sprzętu, a błąd ludzki, bowiem najprawdopodobniej nie odkręcono kraników.

Kolejna ciekawa sytuacja nastąpiła w 12. biegu – drużyna z Poznania dojechała do mety na… 5:0. Esben Hjerrlid zanotował defekt natomiast Bartłomiej Kowalski pomimo ciekawej walki z Kacprem Gomólskim został wykluczony za przekroczenie dwoma kołami wewnętrznej części toru. Ojcami zwycięstwa opolan są trzej zawodnicy – Oskar Polis (13), Jacob Thorssel (12+2) i Bartłomiej Kowalski (12). Z gości najlepiej zaprezentowali się Rune Holta (13+1) i Jonas Seifert-Salk (12).

OK Bedment Kolejarz Opole – 46

9. Oskar Polis – 13
10. Karol Baran – 0
11. Brak Zawodnika
12. Adrian Cyfer – 7
13. Jacob Thorssel – 12+2
14. Bartłomiej Kowalski – 12
15. Esben Hjerrlid – 2+1

SpecHouse PSŻ Poznań – 43

1. Rune Holta 13+1
2. Kacper Gomólski 9+1
3. Aleksandr Loktaev – 0
4. Kevin Fajer – 3
5. Jonas Seifert-Salk – 12
6. Francis Gusts – 3+2
7. Damian Ratajczak – 3+1

Budmax-Stal Polonia Piła – Unia Tarnów 38:52

Polonia Piła przegrała kolejne spotkanie – tym razem z Unią Tarnów. Tarnowianie przewagę zyskali w 6. biegu i tak zostało już do końca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 38:52. Najwięcej punktów w meczu zdobył Marcin Jędrzejewski (14+1).

Texom Stal Rzeszów – Optibet Lokomotiv Daugavpils 43:47

W Rzeszowie spotkanie było bardzo wyrównane – ostatecznie to goście z Daugavpils zdobyli komplet punktów wraz z bonusem. Dramatyczny wypadek miał miejsce w 12. gonitwie kiedy to Mateusz Majcher nie opanował motocykla i z impetem uderzył o tor.

Bartosz Kowalski

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN