34 defekty, 53 wykluczenia, 14 upadków – sezon 2022 PGE Ekstraligi w liczbach

28.10.2022 10:21
34 defekty, 53 wykluczenia, 14 upadków – sezon 2022 PGE Ekstraligi w liczbach

W sezonie 2022 PGE Ekstraligi 34 razy odnotowano defekt motocykla, sędziowie 53 razy wykluczali zawodników z powtórek biegu, a 14-krotnie zawodnicy zapoznawali się z nawierzchnią toru. Tak wynika ze statystyk minionych rozgrywek.

Krzysztof Kasprzak, Norbert Krakowiak i Michał Curzytek to zawodnicy, którym najczęściej w sezonie 2022 PGE Ekstraligi przytrafiała się awaria motocykla. Wszyscy trzej żużlowcy po 3 razy nie ukończyli swoich biegów z powodu defektu maszyn. Łącznie awarię motocykla zaliczyło w minionym sezonie 21 zawodników. We wszystkich 70 meczach najlepszej żużlowej ligi na świecie w 2022 roku odnotowano 34 awarie motocykli.

4 zawodników w sezonie 2022 zostało wykluczonych z powtórki biegu za dotknięcie taśmy przed jej zwolnieniem przez sędziego zawodów. Byli to: Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek, Grzegorz Walasek i Sebastian Szostak. Krzysztof Kasprzak był również zawodnikiem, który najczęściej nie kończył swoich biegów. Taka sytuacja Indywidualnemu Wicemistrzowi Świata 2014 przydarzyła się, aż 5 razy. Dwukrotnie zaś miała miejsce sytuacja, że żużlowcy zostali wykluczeni z udziału w biegu za przekroczenie czasu 2 minut. Zbyt późno raz pod taśmę podjeżdżali Jack Holder i Olivier Berntzon.

Tai Woffinden, Bartłomiej Kowalski, Kacper Woryna i Wiktor Jasiński to grono żużlowców, którzy byli najczęściej wykluczani z powtórek biegu. Cała czwórka nie została dopuszczona przez sędziów do powtórek wyścigów trzykrotnie. Łącznie 34 zawodników zostało w sezonie 2022 ukaranych wykluczeniem z biegu.

Zawodnikami, którzy najczęściej zapoznawali się z nawierzchnią toru byli Kacper Pludra i Mateusz Świdnicki, którzy na tor upadali po 2 razy. Junior ZOOLESZCZ GKM Grudziądz również w poprzednim sezonie miał na swoim koncie najwięcej upadków w całej lidze (7). W 2022 roku w rozgrywkach PGE Ekstraligi 12 żużlowców upadało na tor.

Więcej statystyk dostępne TUTAJ.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN