Antoni Mencel zadowolony z sezonu. “Krok do przodu został zrealizowany”

16.10.2022 08:11
Antoni Mencel zadowolony z sezonu. “Krok do przodu został zrealizowany”

Fot. Anna Kłopocka

Antoni Mencel zadebiutował w tym sezonie w PGE Ekstralidze, ale także ma za sobą starty w eWinner 1. LŻ. O wrażeniach z sezonu, zawodnik FOGO UNII Leszno opowiedział w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Dla młodego zawodnika, sezon 2022 był wyjątkowy. Antoni Mencel miał okazję wystąpić pierwszy raz w meczach PGE Ekstraligi (10 spotkań – 5 domowych, 5 wyjazdowych). Na rundę finałową, wychowanek FOGO UNII został wypożyczony do STELMET FALUBAZU, gdzie wystąpił w czterech meczach, przywożąc łącznie 8 punktów i 2 bonusy. Jak premierowe występy ocenia sam zawodnik i co uważa za kluczowy moment?

Myślę że najważniejszym momentem było to, że zadebiutowałem w PGE Ekstralidze. Sezon oceniam na dobry, ponieważ wydaje mi się, że z roku na rok jest coraz lepiej. Na pewno rok był dla mnie intensywny. Mieliśmy bardzo dużo jazdy, ale myślę że dzięki temu ten krok do przod został zrealizowany – powiedział Antoni Mencel w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Młodzieżowiec dodaje także, że zawody ligowe są czymś wyjątkowym oraz wywołują większą dawkę, a same występy w meczach o stawkę dają więcej okazji do nauki i zebrania doświadczenia. – Na mecze ligowy przychodzi bardzo dużo kibiców. Ta cała otoczka jest na bardzo wysokim poziomie i niestety albo stety, ale ten stres się pojawia. Jednak jest czymś dobrym dla mnie, ponieważ dzięki niemu skupiam się na biegach i jestem cały czas skoncentrowany – zaznacza. – Myślę że jazda w jakiejkolwiek lidze jest dla nas większą szkołą żużla, dlatego że możemy się ścigać z bardziej doświadczonymi zawodnikami i możemy spytać się starszych kolegów o wiele informacji, które nam mogą pomóc podczas meczu – dodał Mencel.

Jakie plany na sezon 2023 ma młody zawodnik? – Koncepcji na razie żadnych nie ma. Kontrakt podpisany mam na chwilę obecną w FOGO UNII Leszno. A co czas przyniesie? Tego nikt nie wie – zakończył żużlowiec.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN