Bartosz Zmarzlik trzeci w Cardiff

02.09.2023 21:04
Bartosz Zmarzlik trzeci w Cardiff

Fot. Zuzanna Kloskowska

Triumfem Martina Vaculika zakończył się turniej FIM Speedway Grand Prix rozegrany w Cardiff. Bartosz Zmarzlik zajął trzecie miejsce.

Kapitalne ściganie w Cardiff, które zakończyło się trzecim miejscem na podium dla Bartosza Zmarzlika. Polak tuż przed samą metą odebrał trzecią lokatę Fredrikowi Lindgrenowi. Zwyciężył Martin Vaculik, a Jack Holder zakończył zmagania na drugim miejscu.

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od upadku Steve Worralla, który po chwili wstał z toru, a powtórka odbyła się w pełnej obsadzie. Zwyciężył w niej Leon Madsen. Do grona triumfatorów dołączył Kim Nilsson. W 3. wyścigu kapitalne show stworzył Tai Woffinden, który z ostatniego miejsca przedarł się na prowadzenie na ostatnich metrach, pokonując Jasona Doyle’a czy Roberta Lamberta. W 4. gonitwie doszło do wypadku Jacka Holdera, lecz zawodnik w kasku białym udał się do parku maszyn o własnych siłach. W drugim podejściu do biegu kończącego pierwszą odsłonę zmagań w Cardiff sędzia wykluczył Fredrika Lindgrena, a trzy “oczka” zapisał Mikkel Michelsen.

W drugiej serii startów najlepsi okazali się Fredrik Lindgren i Daniel Bewley. W biegu 7. pod taśmą stanęło trzech zawodników z Polski, lecz najlepszy był Max Fricke. Tuż za jego plecami uplasował się Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski, a grono zwycięzców uzupełnił Jack Holder w 8. gonitwie.

Pierwsze zwycięstwo biało-czerwonego w 9. wyścigu. Patryk Dudek zbudował prędkość na dystansie i jako pierwszy zameldował się na mecie. Trzy punkty przy swoich nazwiskach w trzeciej serii startów dopisali również Robert Lambert i Max Fricke. W 12. biegu Jason Doyle zapoznał się z nawierzchnią w Cardiff i został wykluczony z powtórki. W niej najlepiej spod taśmy wyszedł Maciej Janowski z czwartego pola.

Czwarta seria startów szczęśliwa dla Roberta Lamberta i Patryka Dudka. W 15. gonitwie ponownie upadł Jason Doyle, lecz pod taśmą stanęła czwórka zawodników, a najlepszy był Jack Holder. W 16. odsłonie ścigania w Cardiff podniosło Taia Woffindena, który zderzył się z nawierzchnią. Brytyjczyk został wykluczony z ponownego podejścia, a triumfował Daniel Bewley.

Ostatnia seria upłynęła pod znakiem zwycięstw Martina Vaculika, Jacka Holdera, Roberta Lamberta i Andzejsa Lebedevsa. Tai Woffinden niezdolny do dalszej jazdy, a w jego miejsce na starcie pojawił się Anders Rowe, który zdefektował w 18. biegu. Daniel Bewley w 19. wyścigu dotknął taśmy, co sprawiło, że Jason Edwards zastąpił Brytyjczyka w powtórce.

Do wielkiego finału z decydujących rozstrzygnięć awansowali Fredrik Lindgren i Jack Holder, a stawkę uzupełnili Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik. Ostatni wyścig dnia należał zdecydowanie do Martina Vaculika, Jack Holder ukończył zmagania na drugim miejscu na podium, a Bartosz Zmarzlik na ostatnich metrach odebrał Fredrikowi Lindgrenowi trzecie miejsce.

Wyniki 2023 FIM SGP of Great Britain:

 1. Martin Vaculik (Słowacja) – 14
 2. Jack Holder (Australia) – 16
 3. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 12
 4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 12
 5. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 12
 6. Kim Nilsson (Szwecja) – 9
 7. Patryk Dudek (Polska) – 8
 8. Max Fricke (Australia) – 8
 9. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 7
 10. Andzejs Lebedevs (Łotwa) – 7
 11. Jason Doyle (Australia) – 7
 12. Mikkel Michelsen (Dania) – 6
 13. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 6
 14. Maciej Janowski (Polska) – 6
 15. Leon Madsen (Dania) – 5
 16. Steve Worrall (Wielka Brytania) – 3
 17. Anders Rowe (Wielka Brytania) – 0
 18. Jason Edwards (Wielka Brytania) – 0

Klasyfikacja generalna po 8. rundach FIM Speedway Grand Prix:

 1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 138
 2. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 114
 3. Martin Vaculik (Słowacja) – 105
 4. Jack Holder (Australia) – 97
 5. Jason Doyle (Australia) – 87
 6. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 86
 7. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 83
 8. Leon Madsen (Dania) – 75
 9. Max Fricke (Australia) – 65
 10. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 64
 11. Patryk Dudek (Polska) – 58
 12. Maciej Janowski (Polska) – 43
 13. Mikkel Michelsen (Dania) – 42
 14. Kim Nilsson (Szwecja) – 36
 15. Anders Thomsen (Dania) – 36
 16. Andzejs Lebedevs (Łotwa) – 21

Paulina Wiśniewska

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
 • FIM
 • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN