Bartosz Zmarzlik wygrał CANAL+ Online IMP – finał 1

08.06.2023 21:24
Bartosz Zmarzlik wygrał CANAL+ Online IMP – finał 1

Mimo gorszego startu w wyścigu finałowym, Bartosz Zmarzlik wygrał CANAL+ Online IMP – finał 1 w Rzeszowie. Zawodnik PLATINUM Motoru Lublin zdystansował Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego.

Początkowo w finale prowadził Piotr Pawlicki. Szybko uporał się z nim Zmarzlik. Do samej linii mety trwała rywalizacja między Maciejem Janowskim i Piotrem Pawlickim o drugie i trzecie miejsce. Ostatecznie Maciej Janowski zajął drugie miejsce. Czwarty w Rzeszowie był Szymon Woźniak.

Na trybunach rzeszowskiego stadionu zasiadło sporo kibiców. Ku ich radości w inauguracyjnej gonitwie zwyciężył Marcin Nowak, który do końca odpierał ataki Macieja Janowskiego. W pierwszej serii startów przewagę dawały pola pierwsze oraz czwarte. Z dobrej strony pokazał się Szymon Woźniak, który w trzeciej odsłonie dnia po zewnętrznej przedostał się z ostatniej na drugą pozycję.

W kolejnych biegach nawierzchnia powoli zaczęła się otwierać. Zawodnicy próbowali różnych ścieżek. Po dwóch startach jedynym niepokonanym był obrońca tytułu, Bartosz Zmarzlik. Z rywalizacji wycofał się Janusz Kołodziej, który miał problemy sprzętowe.

Żużlowcy ciągle wykorzystywali atut wewnętrznego i zewnętrznego pola startowego. Trzecią serię od zwycięstwa rozpoczął Mateusz Cierniak. Emocjonująco ułożył się bieg nr 10. Po starcie z najgorszego dziś trzeciego pola z tyłu został Bartosz Zmarzlik. Wiktor Przyjemski blokował Piotra Pawlickiego, którego naciskał zawodnik PLATINUM MOTORU. Ostatecznie mistrz świata zdobył jeden punkt po błędzie podopiecznego BETARD SPARTY.

Patryk Dudek był pierwszym, który zapewnił sobie awans do dalszej fazy turnieju. Do niego szybko dołączyli Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski oraz Szymon Woźniak. Na początku ostatniej serii indywidualny mistrz świata po walce na dystansie wywalczył trzy punkty i tym samym wygrał rundę zasadniczą. Do finału awansował także Piotr Pawlicki z 11 punktami na koncie.

W biegu ostatniej szansy zmierzyli się Maciej Janowski, Patryk Dudek, Szymon Woźniak oraz Jarosław Hampel. Walka o miejsca w decydującym biegu toczyła się do ostatnich metrów, lecz ostatecznie przepustkę wywalczyli Janowski oraz Woźniak.

Finał najlepiej rozegrał Bartosz Zmarzlik, który atakiem długą prostą minął Pawlickiego. Zawodnicy BETARD SPARTY Wrocław do końca walczyli o drugie miejsce. Na linię mety wjechali równocześnie. Sędzia długo analizował powtórki, lecz to Janowski okazał się minimalnie szybszy od klubowego kolegi.

Wyniki CANAL+ Online IMP – Finał 1 – Rzeszów:

 1. Bartosz Zmarzlik – 16
 2. Maciej Janowski – 13+3
 3. Piotr Pawlicki – 12
 4. Szymon Woźniak – 11+2
 5. Jarosław Hampel – 10+1
 6. Patryk Dudek – 11+0
 7. Kacper Woryna – 9
 8. Mateusz Cierniak – 8
 9. Oskar Fajfer – 8
 10. Marcin Nowak – 6
 11. Wiktor Przyjemski – 6
 12. Krzysztof Buczkowski – 6
 13. Wiktor Lampart – 4
 14. Wiktor Jasiński – 4
 15. Mateusz Świdnicki – 1
 16. Bartłomiej Kowalski – 1
 17. Janusz Kołodziej – 0
 18. Hubert Łęgowik – 0

Wyniki za WP Sportowe Fakty

Kolejne dwa finały CANAL+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski 2023:

Finał 2: 16 lipca w Pile
Finał 3: 30 lipca w Krośnie

Bartosz Glapiak

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
 • FIM
 • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN