BETARD SPARTA “na szóstkę”

19.05.2023 22:31
BETARD SPARTA “na szóstkę”

Podopieczni Dariusza Śledzia nie pozostawili cienia wątpliwości gospodarzom i odnieśli kolejne zwycięstwo.

BETARD Sparta dalej niepokonana, a spotkanie wyjazdowe z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz zakończyło się wynikiem 42:48. Motorem napędowym gości był Artem Laguta (12), a u miejscowych najlepiej spisał się Max Fricke (15). W głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy – Junior Meczu zwyciężył Bartłomiej Kowalski (81,62 %).

Ekipa z Wrocławia dobrze weszła w mecz, rozpoczynając spotkanie od biegowego zwycięstwa za sprawą Taia Woffindena. W 2. wyścigu na tor upadł najpierw Kacper Andrzejewski, a chwilę później Bartłomiej Kowalski. Obaj zawodnicy wstali z toru o własnych siłach. Kacper Pludra wykluczony z powtórki gonitwy, w której najlepszy był Kowalski. Pierwszą serię startów zamknęło podwójne zwycięstwo gości.

Gigantyczna przewaga wrocławian nad podopiecznymi Janusza Ślączki w drugiej serii startów. Bieg 5. i 6. zakończył się dwukrotnie wynikiem 5:1. W 7. wyścigu ZOOLESZCZ GKM Grudziądz wysunął mocny cios w kierunku BETARD Sparty, meldując się na mecie na dwóch pierwszych pozycjach.

Przebudzenie mocy grudziądzan w 9. wyścigu. Max Fricke i Frederik Jakobsen bez większych problemów pokonali Taia Woffindena i Daniela Bewley’a. W 10. biegu Maciej Janowski rozdzielił parę gospodarzy, którzy kolejny raz wysunęli się na podwójne prowadzenie.

ZOOLESZCZ GKM starał się nieustannie straszyć swoich rywali na każdym okrążeniu w ostatniej serii startów, lecz BETARD Sparta stopniowo powiększała swoją przewagę. Problemy na starcie Macieja Janowskiego w 13. gonitwie, które sprawiły, że zawodnik gości nie był w stanie nawiązać walki i dojechał na ostatnim miejscu.

W biegach nominowanych Vadim Tarasenko pokonał na dystansie Taia Woffindena i dowiózł do mety pewną trójkę w 14. wyścigu. Ostatnie słowo należało do Maxa Fricke’a.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Paulina Wiśniewska

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN