Celina Liebmann zawodniczką ENEA STALI Gorzów na U24 Ekstraligę

08.03.2023 10:36
Celina Liebmann zawodniczką ENEA STALI Gorzów na U24 Ekstraligę

Fot. Marcin Karczewski

Gorzowski klub poinformował, że kadra U24 zostanie powiększona o nową zawodniczkę. Do drużyny na rozgrywki U24 Ekstraligi dołączyła Celina Liebmann.

W tym szczególnym dniu chciałbym poinformować, że Celina zostaje zawodniczką naszej drużyny U24. Żużel to dyscyplina, która kojarzy się jako typowo męski sport, dlatego ogromnie doceniamy fakt, że są kobiety, które ten schemat próbują zmienić. Świat idzie do przodu, coraz więcej pań wykazuje zainteresowanie sportami motorowymi. Nie musimy szukać daleko, siostra Wiktora Jasińskiego – Karolina z powodzeniem uprawia motocross. W Stali każdy ma równe szanse, liczy się tylko forma zawodnika lub zawodniczki. Korzystając z okazji zapraszam również wszystkie dziewczynki od 6 roku życia do spróbowania swoich sił w pit bike’ach. Może się okazać, że to właśnie będzie to – powiedział prezes STALI, Waldemar Sadowski, dla klubowych mediów.

Celina Liebmann w ostatnim sezonie wystąpiła m.in. w cyklu FIM SGP 2. Na zawody w Pradze otrzymała od organizatorów dziką kartę, a w całym turnieju zdobyła 4 punkty i zajęła 14. miejsce.

To się nazywa Dzień Kobiet ‼️W tym wyjątkowym dniu oprócz życzeń dla wszystkich Pań mamy wyjątkową informację…

Posted by Stal Gorzów on Wednesday, March 8, 2023

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN