Cenne punkty do zdobycia w Lublinie i we Wrocławiu (zapowiedź #LUBGRU i #WROKRO)

26.05.2023 10:55
Cenne punkty do zdobycia w Lublinie i we Wrocławiu (zapowiedź #LUBGRU i #WROKRO)

Fot. Zuzanna Kloskowska

Pierwszy mecz w ramach 7. rundy PGE Ekstraligi odbędzie się w Lublinie. PLATINUM MOTOR podejmie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. W drugim spotkaniu piątkowego wieczoru pojadą BETARD SPARTA Wrocław i CELFAST WILKI Krosno. Transmisje w ELEVEN SPORTS 1.

W poprzedniej kolejce zarówno PLATINUM MOTOR Lublin, jak i ZOOLESZCZ GKM Grudziądz poniosły porażkę. Pełen emocji mecz lublinian w Toruniu zakończył się na korzyść FOR NATURE SOLUTIONS KS APATORA. Szansę zdobywania doświadczenia otrzymali juniorzy, zastępujący kontuzjowanego Dominika Kuberę. Podobny scenariusz będzie miał miejsce podczas spotkania w Lublinie, na którym możliwość zdobycia pierwszych punktów w PGE Ekstralidze dostanie Jan Rachubik. Czy w takim wypadku, ZOOLESZCZ GKM Grudziądz zawalczy o cenne punkty w tabeli?

Kibice z Grudziądza z pewności czekają na przebudzenie Gleba Chugunova, który jak do tej pory jest jednym z zawodników z najniższą średnia biegową w tym sezonie. Do dobrej formy wraca z kolei Max Fricke, na którym będą opieranie nadzieje na zdobycze punktowe zespołu. Kibice będą również zwracać uwagę na dyspozycję Nickiego Pedersena, który w minionej rundzie zdobył 11 pkt.

26.05, godz. 18:00 PLATINUM MOTOR Lublin – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Studio: Anita Mazur, Oskar Bober
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Kinga Sylwestrzak

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Zbliża się połowa rundy zasadniczej, a BETARD SPARTA Wrocław niezmiennie przoduje w tabeli. W ostatnim meczu wrocławianie walczyli na wyjeździe, i wbrew pozorom spotkanie z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz było wyrównane i dostarczyło iście żużlowych emocji. W najlepszej dyspozycji był Artem Laguta (12 pkt), co nie powinno stanowić zaskoczenia, gdyż zawodnik wiele lat spędził w grudziądzkim klubie.

Przerwane spotkanie w Krośnie przeciwko EBUT.PL STALI Gorzów zakończyło się z przewagą 2 punktów na korzyść gości. Powody do zadowolenia może mieć jednak Andzejs Lebedevs, który ustanowił nowy rekord toru. CELFAST WILKI nie będą mieć łatwego zadania. Stawka spotkania jest wysoka, ponieważ drużyna spadła na 7. miejsce w klasyfikacji, a kolejne spotkania odjedzie z przodującymi w tabeli zespołami.

26.05, godz. 20:30 BETARD SPARTA Wrocław – CELFAST WILKI Krosno (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Rafał Dobrucki
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterzy: Joanna Cedrych, Tomasz Lorek

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Paweł Stangret

Kibice mogą liczyć również na emocje, gdyż podczas meczów PGE Ekstraligi będą mogli uczestniczyć w promocji i wygrywać 2-paki Red Bulla (dla 100 pierwszych zgłaszających się do promocji w każdym meczu – koniecznie po oddaniu głosu na Juniora Meczu w Ekstraliga App).

Aplikacja dostępna jest TUTAJ
Więcej o akcji Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ

Aleksandra Sagan

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN