Czas zacząć walkę o punkty bonusowe (zapowiedź #GRULUB i #LESGOR)

04.06.2023 09:04
Czas zacząć walkę o punkty bonusowe (zapowiedź #GRULUB i #LESGOR)

Fot. Zuzanna Kloskowska

8. runda PGE Ekstraligi rozpoczyna rundę rewanżową części zasadniczej, gdzie stawką nie jest tylko wygrana meczowa, ale i punkt bonusowy, który może zadecydować o dalszych losach rozgrywek w play-off. W pierwszym spotkaniu ZOOLESZCZ GKM Grudziądz zmierzy się z PLATINIUM MOTOREM Lublin. Druga rywalizacja to mecz FOGO UNII Leszno z EBUT.PL STALĄ Gorzów. Pierwsze starcie LIVE na ELEVEN SPORTS 1, drugie w CANAL+ Sport 5 oraz usłudze CANAL+ Online.

Przypominamy, że ta odsłona rywalizacji w PGE Ekstralidze została podzielona ze względu na turnieje FIM SGP2, które planowane są w Pradze (odbył się w miniony piątek) oraz Gorzowie (23 czerwca). Dokończenie 8. rundy zaplanowane jest na 25 czerwca.

Drużyna z Lublina do walki o bonus podchodzić będzie nieco spokojniej, ponieważ przyjeżdża z 20 punktową przewagą, którą udało się im wywalczyć na swoim torze. Świetną formę na tym spotkaniu zaprezentował Bartosz Zmarzlik, zdobywając 14 punktów. Dla zespołu z Grudziądza, chcąc utrzymać się w PGE Ekstralidze, każdy punkt jest na wagę złota. Zajmując ostatnie, spadkowe miejsce w tabeli, każdy zawodnik musi punktować i pokazać się z jak najlepszej strony.

04.06, godz. 16:30 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – PLATINUM MOTOR Lublin 
1. mecz: 35:55
LIVE w ELEVEN SPORTS 1

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Tomasz Suskiewicz
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Kinga Sylwestrzak, Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Dla FOGO UNII Leszno ostatnie spotkanie z drużyną z Gorzowa nie należało do udanych. Gospodarze zagwarantowali sobie solidną przewagę punktową, wygrywając spotkanie 57:33. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Martin Vaculik (13) oraz Szymon Woźniak (13+1). Pechem dla gości okazał się również upadek w 5. biegu Grzegorza Zengoty, którego czeka dłuższa przerwa w startach z powodu złamanego obojczyka.

04.06, godz. 19:15 FOGO UNIA Leszno – EBUT.PL STAL Gorzów
1. mecz: 33:57
LIVE w CANAL+ SPORT 5 / CANAL+ ONLINE

Studio: Michał Łopaciński, Mirosław Jabłoński
Komentarz: Tomasz Dryła, Tomasz Bajerski
Reporter: Natalia Pietrucha, Piotr Kaczorek

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód

Kibice mogą liczyć również na emocje, gdyż podczas meczów PGE Ekstraligi będą mogli uczestniczyć w promocji i wygrywać 2-paki Red Bulla (dla 100 pierwszych zgłaszających się do promocji w każdym meczu – koniecznie po oddaniu głosu na Juniora Meczu w Ekstraliga App).

Aplikacja dostępna jest TUTAJ
Więcej o akcji Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ

Natalia Trybuła

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN