Finałowa niedziela z PGE Ekstraligą w Toruniu i Lublinie. Za tydzień rozdajemy medale DMP

17.09.2023 08:40
Finałowa niedziela z PGE Ekstraligą w Toruniu i Lublinie. Za tydzień rozdajemy medale DMP

Fot. Ewelina Włoch – Wrońska

Sezon 2023 zmierza ku końcowi. Czas na decydujące spotkania w PGE Ekstralidze. W niedzielę odbędą się pierwsze mecze finałowe na stadionach w Toruniu (o brąz) oraz w Lublinie (o złoto).

Transmisje w ELEVEN SPORTS 1 (#TORCZE) i CANAL+ Sport 5 / CANAL+ Online (#LUBWRO).

Pierwszym niedzielnym meczem będzie starcie o brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski pomiędzy FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM Toruń a TAURON WŁÓKNIARZEM Częstochowa. W zeszłym roku to również pomiędzy tymi ekipami rozgrywano starcie o brąz, a lepsi byli wtedy częstochowianie. Najjaśniejszym punktem Lwów jest Duńczyk Leon Madsen, który do Torunia przyjedzie po wygranej w swojej ojczyźnie w cyklu FIM Speedway Grand Prix.

LIVE: ELEVEN SPORTS 1
Studio: Anita Mazur, Adrian Miedziński
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterki: Joanna Cedrych, Kinga Sylwestrzak
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

Anioły z Torunia chcą wygrać z odpowiednią zaliczką przed meczem rewanżowym (ten uwaga 23 września w sobotę!) – przy odpowiedniej dyspozycji liderów, czyli Roberta Lamberta i Patryka Dudka, który zapowiada, że od początku meczu będą dyktować warunki. Nikt nie zakłada słabej dyspozycji Emila Sajfutdinowa, który jest motorem napędowym w talii Jana Ząbika.

Drugim meczem niedzielnego wieczoru będzie finałowe starcie o tytuł Drużynowego Mistrza Polski pomiędzy PLATINUM MOTOREM Lublin a BETARD SPARTĄ Wrocław. Gdybyśmy rozmawiali o tym meczu świadomi jazdy w pełnych składach, moglibyśmy mówić o większych oczekiwaniach na wielki spektakl, ale jak podkreśla rzecznik prasowy klubu z Wrocławia, Adrian Skubis – mówiąc dajcie nam pojechać, nie można skreślać wrocławian. Jednakże podziurawiona brakiem swoich liderów w postaci Macieja Janowskiego oraz Taia Woffindena drużyna gości będzie musiała wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby zdobyć jak najkorzystniejszy wynik na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich.

LIVE: CANAL+ Sport 5 / CANAL+ Online
Studio: Michał Mitrut, Patryk Malitowski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Dawid Stachyra
Reporterzy: Julia Pożarlik, Łukasz Benz
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Języczkiem uwagi mogą być pojedynki juniorskie. Spotkają się dwaj najlepsi juniorzy PGE Ekstraligi, a także świata, gdyż jeszcze w piątek Mateusz Cierniak świętował obronę indywidualnego mistrzostwa świata juniorów, a z brązu cieszył się Bartłomiej Kowalski. Ponadto wiele będzie zależeć od Bartosza Bańbora i rewelacji półfinałów, Kevina Małkiewicza. Po raz siódmy w finałach pojedzie Dominik Kubera.

17.09, godz. 21:15 Magazyn PGE Ekstraligi
LIVE: CANAL+ Sport 5 / CANAL+ Online
Obsada:
• Michał Mitrut
• Marek Cieślak
• Krzysztof Cegielski
• Piotr Kaczorek
• Leszek Demski

Kamil Szyszkowski

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN