Flesz PGE Ekstraliga (7): terminarz opublikowany, kluby z licencjami na sezon 2023

17.12.2022 15:08
Flesz PGE Ekstraliga (7): terminarz opublikowany, kluby z licencjami na sezon 2023

Za nami jednej z ostatnich tygodni roku 2022. W cieplejszych krajach odbywają się żużlowe zawody, z kolei w Polsce zawodnicy przygotowują się do sezonu 2023.

Gdy w Polsce za oknami zima, w słonecznej Australii odbyły się zaległe mistrzostwa sezonu 21/22. Na torze w Gillman triumfował obrońca tytułu, zawodnik ZOOLESZCZ GKM GrudziądzMax Fricke.

Sezon 2023 dla gorzowian będzie nowym rozdziałem. Drużyna pozyskała sponsora tytularnego i w przyszłorocznych rozgrywkach wystąpi pod nazwą EBUT.PL STAL Gorzów.

Kapitan wrocławskiej drużyny, Maciej Janowski, nie może doczekać się powrotu na tor. Podczas zimowej przerwy trenuje we własnym garażu.

Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik po raz kolejny udowadnia, że bez motocykli nie potrafi żyć. Zawodnik MOTORU Lublin obecnie wspólnie z małżonką oraz synem przebywa na wakacjach w Dubaju. Również tam znalazł czas odrobinę szaleństwa z motocyklem w roli głównej.

Wielkimi krokami zbliża się czas świąt, czas wspólnych spotkań i rozmów z bliskimi. Od dawna tradycją w klubach żużlowych jest organizacja wigilii. W czwartek, 15 grudnia taka uroczystość odbyła się w Częstochowie. ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ zaprosił na swoje wydarzenie wiele osób związanych z polskim żużlem, w tym także byłego trenera miejscowej drużyny oraz reprezentacji Polski, Marka Cieślaka.

Żużlowcy z FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń dołączają do akcji Szlachetna Paczka.

Polski Związek Motorowy ogłosił licencje na sezon 2023. Siedem klubów otrzymało licencje warunkowe, jeden licencję stałą.

W piątek został ogłoszony terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi. W Wielkanocny weekend (8-9 kwietnia) żużlowcy ruszą spod taśmy pierwszy raz w sezonie. Hitem kolejki jest spotkanie obecnych mistrzów Polski, MOTORU Lublin z aspirującą do złotego medalu BETARD SPARTĄ Wrocław. Drużynowego Mistrza Polski poznamy 24 września.

Magdalena Świergała

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN