FOGO UNIA Leszno słabsza od zielonogórzan w pierwszym sparingu

21.03.2023 20:57
FOGO UNIA Leszno słabsza od zielonogórzan w pierwszym sparingu

Fot. Marcin Kubiak

Starcie ENEA FALUBAZU Zielona Góra i FOGO UNII Leszno było pierwszym sparingiem przed sezonem ligowym 2023. Pierwszoligowa ekipa pokonała leszczynian, którzy pojawili się na zielonogórskim obiekcie w okrojonym składzie.

Goście z Leszna na prowadzeniu przez cały mecz byli tylko raz – po pierwszym wyścigu. W gonitwie juniorskiej ENEA FALUBAZ odrobił straty, a następnie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do samego końca spotkania. Ostatecznie treningowe ściganie zakończyło się wynikiem 48:42 na korzyść gospodarzy.

FOGO UNIA Leszno do Zielonej Góry przyjechała jednak osłabiona brakiem Janusza Kołodzieja oraz Chrisa Holdera, którzy wezmą udział dopiero w kolejnych sparingach. Zastępowali ich juniorzy, którym kilka razy udało się błysnąć. Niestety, nie obyło się bez upadków. Po kraksie w swoim pierwszym starcie Maksym Borowiak nie wyjechał już na tor, ale leszczynianie przekazali, że ich zawodnik jest tylko poobijany.

Spośród 42 punktów FOGO UNII Leszno najwięcej, bo aż 13 zdobył Bartosz Smektała. Na uwagę zasługuje też udany występ Damiana Ratajczaka. Niespełna 18-latek wywalczył 10 “oczek”. Po stronie ENEA FALUBAZU Zielona Góra najlepsi byli Luke Becker (9+2) oraz Rohan Tungate, który po zerze w pierwszy biegu był już bezbłędny i zakończył mecz z 9 punktami.

Wyniki (za: zuzel.falubaz.com):

ENEA FALUBAZ Zielona Góra: 48
9. Przemysław Pawlicki – 8+1
10. Luke Becker – 9+2
11. Rohan Tungate – 9
12. Krzysztof Buczkowski – 6+1
13. Rasmus Jensen – 8+1
14. Dawid Rempała – 2
15. Michał Curzytek – 6
16. Fabian Ragus – 0

FOGO UNIA Leszno: 42
1. Bartosz Smektała – 13
2. Antoni Mencel – 1+1
3. Jaimon Lidsey – 6
4. Maksym Borowiak – 0
5. Grzegorz Zengota – 9
6. Damian Ratajczak – 10
7. Hubert Jabłoński – 0
8. Nazar Parnitskyi – 3+1

Joachim Piwek

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN