Indywidualne Mistrzostwa Australii: Jack Holder wyszarpał złoty medal!

11.01.2023 15:27
Indywidualne Mistrzostwa Australii: Jack Holder wyszarpał złoty medal!

Fot. Marcin Karczewski

Zwycięstwem Jacka Holdera zakończyła się 4. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii na torze w North Brisbane. Obok zawodnika MOTORU Lublin, na podium stanęli Max Fricke oraz Ryan Douglas. Holder dzięki triumfowi zdobył złoty medal, o który rywalizował z Jasonem Doylem.

Turniej na przedmieściach Brisbane długo był popisem Maxa Fricke’a. 26-latek po czterech seriach startów miał na koncie komplet punktów, później awansował do finału, jednak w nim musiał uznać wyższość Jacka Holdera. Skład podium uzupełnił startujący z dziką kartą Ryan Douglas. Czwarty był Rohan Tungate, który tę samą lokatę zajął też w klasyfikacji generalnej.

W trzech poprzednich rundach trzy razy najlepszy okazywał się Jason Doyle. Nowy zawodnik CELLFAST WILKÓW Krosno przed decydującym turniejem miał jednak tylko trzy punkty przewagi nad Holderem, ponieważ liczyły się “oczka” wywalczone na torze.

Triumfator turnieju zdobył 16 punktów i wykorzystał słabszy dzień Jasona Doyle’a, który zaprzepaścił szansę na złoto po odpadnięciu w półfinale. Holder odrobił straty i dzięki zwycięstu sięgnął po swój pierwszy tytuł Mistrza Australii. Jason Doyle zdobył drugie w karierze srebro. Brązowy krążek rzutem na taśmę wywalczył Max Fricke. Stawką cyklu były nie tylko medale, ale również przepustki do eliminacji do FIM SGP. Otrzymała je czołowa czwórka. Piąte miejsce zostanie przyznane przez australijską federację.

Wyniki 4. rundy IM Australii w North Brisbane:

1. Jack Holder – 12+4 pkt
2. Max Fricke – 14+3
3. Ryan Douglas – 11+2
4. Rohan Tungate – 11+1
5. Jason Doyle – 11
6. Brady Kurtz – 11
7. Zach Cook – 8
8. Zane Keleher – 8
9. Josh Pickering – 8
10. Chris Holder – 7
11. Justin Sedgmen – 7
12. Zaine Kennedy – 5
13. James Pearson – 3
14. Michael West – 2
15. Patrick Hamilton – 2
16. Cooper Riordan – 0
17. Jacob Hook – 0

TOP5 Indywidualnych Mistrzostw Australii:

1. Jack Holder – 63
2. Jason Doyle – 61
3. Max Fricke – 53
4. Rohan Tungate – 51
5. Brady Kurtz – 45

Joachim Piwek

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN