Jacek Ziółkowski zadowolony z pierwszych meczów. “Mogą dawać odpowiedź o dyspozycji drużyny”

02.01.2023 15:48
Jacek Ziółkowski zadowolony z pierwszych meczów. “Mogą dawać odpowiedź o dyspozycji drużyny”

Fot. Marcin Karczewski

Menadżer aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski cieszy się z rywali, których jego zespół będzie mieć na początku sezonu 2023 PGE Ekstraligi. W rozmowie dla speedwayekstraliga.pl Jacek Ziółkowski opowiedział także o U24 Ekstralidze i kwestiach młodzieżowych.

MOTOR Lublin będzie bronić mistrzowskiego tytułu. Na początek sezonu PGE Ekstraligi lublinianie pojadą z ekipami z Wrocławia (1. runda) oraz Częstochowy (2. runda). Jacek Ziółkowski uważa, że nie ma co mówić o trudności terminarza, jednak cieszy się, że na inaugurację jego zespół pojedzie z silnymi rywalami.

To, czy terminarz jest ciężki, czy lekki, to bardziej jest wiadome w trakcie sezonu. Na początku nie wiemy, w jakiej dyspozycji są zawodnicy czy kluby. To wyjdzie „w praniu”. Jeżeli chodzi o naszą drużynę, to jestem zadowolony, bo dwa pierwsze mecze z bardzo silnymi rywalami – z BETARD SPARTĄ u siebie i ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM na wyjeździe. Takie spotkania mogą dawać odpowiedź o dyspozycji drużyny. Pozwolą ocenić nam nasze przygotowania i jak zespół wygląda – powiedział Jacek Ziółkowski w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Przed zespołem z Lublina również zmiany w formacji młodzieżowej. Z klubu odszedł Wiktor Lampart, dla którego sezon 2022 był ostatnim w roli juniora. Na tej pozycji MOTOR nadal ma duża siłę rażenia w postaci Mateusza Cierniaka – obecnego mistrza Świata juniorów. Kto uzupełni lukę po Lamparcie? – Mamy kilku młodych zawodników. Myślę, że powoli coś się z nich będzie wykluwało, bo jest paru chłopaków z papierami na jazdę. Dwóch nie będzie mogło jeździć od razu, bo nie mają ukończonego 16 roku życia – powiedział menadżer zespołu.

Jacek Ziółkowski opowiedział także o swojej opinii na temat zagranicznego juniora na pozycjach 6/7 i 14/15. Przepis ten jest obecnie dostępny jedynie na poziomie 2. Ligi Żużlowej. – Szczerze powiem, że od lat moje zdanie jest niezmienne. Jeżeli chodzi o pozycję juniorskie dla zagranicznych zawodników, to nie dopuszczałbym wcale. Może startować, ale pod numerami seniorskimi. To są numery dla polskich młodzieżowców i musimy dbać o nich. Robimy dla światowego żużla i tak bardzo dużo – wyjaśnił nasz rozmówca.

Sezon 2022 był także pierwszym, w którym istniała U24 Ekstraliga. W pierwszej edycji rozgrywek szkoleniowych MOTOR zajął 7. miejsce. Co o tego typu wydarzeniu sądzi Ziółkowski? – Myślę, że taki był cel stworzenia tych rozgrywek, żeby to był poligon doświadczalny dla zawodników, którzy nie mieszczą się w składach, a skończyli już wiek juniorski i maja 3 sezony, żeby się pokazać. Jak ktoś tego nie zrobi do 24 roku życia, to może jeździć w rozgrywkach amatorów. Niech te rozgrywki „pojadą” jeszcze parę sezonów i będzie można ocenić – zakończył.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN