Leszczyński kryzys w drugiej fazie sezonu (podsumowanie FOGO UNII Leszno)

25.10.2022 16:20
Leszczyński kryzys w drugiej fazie sezonu (podsumowanie FOGO UNII Leszno)

Fot. Marcin Kubiak

Sezon PGE Ekstraligi 2022 już dawno za nami. FOGO UNIA Leszno zmagania o DMP zakończyła się ćwierćfinale. Po dobrym początku, podopieczni Piotra Barona zajęli ostatecznie szóstą lokatę, ale udało im się sięgnąć po kilka innych trofeów.

Leszczynianie sezon rozpoczęli z przytupem. Po niespodziewanych zwycięstwach w Częstochowie i we Wrocławiu biało-niebiescy długo pozostawali w walce miejsca w ścisłej czołówce. Do końca maja FOGO UNIA Leszno imponowała formą, lecz później maszyna Piotra Barona się zacięła. Od 22 maja do końca sezonu leszczynianie wygrali tylko dwa spotkania i sezon zasadniczy zakończyli na 6. miejscu. W ćwierćfinale przegrali z MOTOREM Lublin. Przeciętny wynik osłodziło srebro w historycznym, pierwszym sezonie U-24 Ekstraligi. U progu sezonu udało się jeszcze zdobyć 2. miejsce w MPPK.

Sukcesy drużynowe FOGO UNII Leszno w sezonie 2022:

  • Srebro U-24 Ekstraligi
  • Srebro Mistrzostw Polski Par Klubowych w Poznaniu

Kilka indywidualnych sukcesów wywalczyli także zawodnicy klubu z Leszna. Sezon 2022 należał zdecydowanie do Janusza Kołodzieja. Kapitan FOGO UNII wygrał dwie rundy cyklu Tauron SEC i był o włos od Indywidualnego Mistrzostwa Europy. Ostatecznie musiał zadowolić się srebrem. Zdobył też brąz IMP. Wielkie osiągnięcie zaliczył także jeden z liderów drużyny U-24, Jesper Knudsen. Duńczyk sięgnął po Mistrzostwo Europy do lat 19. Z kolei Indywidualnym Mistrzem Francji został odchodzący z Leszna David Bellego.

Sukcesy indywidualne zawodników FOGO UNII Leszno w sezonie 2022:

Janusz Kołodziej:

  • Srebro Indywidualnych Mistrzostw Europy (wygrane turnieje w Guestrow i Łodzi)
  • Brąz Indywidualnych Mistrzostw Polski

David Bellego:

  • Indywidualne Mistrzostwo Francji

Jesper Knudsen:

  • Indywidualne Mistrzostwo Europy U-19

 

Joachim Piwek

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN