Najważniejszy mecz sezonu w U24 Ekstralidze (zapowiedź #KROGOR)

12.09.2023 10:12
Najważniejszy mecz sezonu w U24 Ekstralidze (zapowiedź #KROGOR)

Fot. Marcin Imański

Przyszedł czas na wyłonienie tegorocznego zwycięzcy U24 Ekstraligi. We wtorek, 12 września na torze w Krośnie zmierzą się miejscowe ORLEN CELLFAST WILKI z ENEA STALĄ Gorzów. Gospodarze mają do odrobienia 9 punktów straty z pierwszego meczu. Sztaby szkoleniowe zdecydowały się na niemałe roszady w składach.

Spotkanie na stadionie im. Edwarda Jancarza padło łupem ENEA STALI, która zwyciężyła 49:40. Klasą dla samego siebie był Wiktor Jasiński. Wychowanek miejscowych zdobył komplet 15 punktów. Drużynę do wygranej poprowadzili także Oskar Paluch oraz Villads Nagel. Po stronie gości najlepiej spisali się Denis Zieliński (12+1 punktów) oraz Marko Levishyn (11+1 punktów).

Rewanżowe starcie może okazać się zupełnie nowym rozdaniem. ORLEN CELLFAST WILKI nie przegrały żadnego pojedynku na domowym torze w tym sezonie U24 Ekstraligi. Gorzowianom ciężko zatem będzie walczyć o wygraną, lecz utrzymanie przewagi leży w ich zasięgu. Krośnianie mają szansę zostać drugim beniaminkiem i zarazem spadkowiczem z PGE Ekstraligi, któremu udało się sięgnąć po zwycięstwo w rozgrywkach szkoleniowych.

Sztaby szkoleniowe postanowiły do maksimum wykorzystać zapisy regulaminowe i umieścili swoich liderów na pozycjach juniorskich, aby mogli ewentualnie zmieniać zawodników na pozycjach 1-5. Oficjalną parę młodzieżową ENEA STALI stworzą Oskar Paluch oraz Mathias Pollestad. Gospodarze na pozycjach 14-15 umieścili Bastiana Borke oraz Szymona Bańdura.

W awizowanym składzie ORLEN CELLFAST WILKÓW nie znalazł się Krzysztof Sadurski, jednak prawdopodobnie żużlowca zobaczymy w meczu z numerem 16.

ENEA STAL Gorzów

 1. Michael West
 2. Andreas Olsen
 3. Villads Nagel
 4. Sebastian Mayland
 5. Wiktor Jasiński
 6. Oskar Paluch
 7. Mathias Pollestad

ORLEN CELLFAST WILKI Krosno

 1. Piotr Świercz
 2. Miłosz Duda
 3. Denis Zieliński
 4. Kacper Szopa
 5. Marko Levishyn
 6. Bastian Borke
 7. Szymon Bańdur

Początek finałowego starcia w Krośnie we wtorek, 12 września o godz. 18:00.

Bartosz Glapiak

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
 • FIM
 • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN