“Niezbędnik Żużlowy” już w sprzedaży. Encyklopedia na sezon 2023

29.03.2023 14:04
“Niezbędnik Żużlowy” już w sprzedaży. Encyklopedia na sezon 2023

Fot. Patryk Kowalski

Absolutna gratka dla fanów żużla. Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy” – 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej. Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

Na rynku żużlowym pojawiło się coś, czego bardzo brakowało. Moc informacji o czarnym sporcie zawarta w jednym dużym wydaniu. – Dajemy kibicowi żużla produkt, którym będzie żył od kwietnia do października. Zapewniam. Ten prawie dwustustronicowy egzemplarz, ważący niespełna kilogram jest wypełniony treścią o każdych rozgrywkach na nowy sezon. Od PGE Ekstraligi, przez ligi polskie, szwedzkie, angielskie, a nawet niemieckie, czeskie, norweską i francuską – powiedział redaktor naczelny “Niezbędnika Żużlowego” i komentator stacji ELEVEN SPORTS, Maciej Markowski.

Dla “Niezbędnika Żużlowego” piszą wysokiej klasy dziennikarze, również ze Szwecji czy Anglii. Fotografie najlepszych fotoreporterów ubarwiają całe wydanie, czyniąc je unikatem. – Projekt jest odważny, a wydanie to efekt prac ponad podziałami przedstawicieli wielu żużlowych redakcji. To właśnie niespotykane nigdzie indziej zestawienie autorów czyni “Niezbędnik Żużlowy” tak wyjątkowym. O poszczególnych ligach piszą znawcy rozgrywek, a zaangażowanie w projekt dziennikarzy z Wielkiej Brytanii, czy Szwecji daje okazję do poznania każdej z lig z innej perspektywy – podsumował Mateusz Puka, dziennikarz WP SportoweFakty.

Wielu kibicom zależy na tabelkach, rubryczkach i wynikach. Tego w „Niezbędniku Żużlowym” jest cała masa. Każdy polski klub przedstawiony jest poprzez karty zawodnicze, przy których jest miejsce na wpisanie punktów z danego meczu ligowego, a także wyniku drużyny. Podobna formuła zastosowana jest przy zawodnikach z cyklu FIM Speedway Grand Prix.

Jako kilkuletni kibic uwielbiałem przeglądać żużlowe dodatki do gazet sportowych, które pojawiały się tuż przed startem nowego sezonu. Mimo że ich forma była dość uboga, potrafiłem godzinami analizować statystyki zawodników z poprzedniego roku. Trzymając w ręku “Niezbędnik Żużlowy”, przypominają mi się zatem czasy dzieciństwa – wspominał Mateusz Kędzierski, dziennikarz CANAL+.

Wspomnienia Tomasza Golloba z Drużynowego Pucharu Świata? Dzień z życia sędziego? Ustawienia meczowe motocykla żużlowego? A może wywiad z człowiekiem malującym żużlowców na szkle? W „Niezbędniku Żużlowym” przeczytasz o tym wszystkim. – Na rynku żużlowym nie było jeszcze czegoś takiego, jak “Niezbędnik Żużlowy”. Nareszcie ukazuje się coś na cały sezon, gdzie wszystko jest pod ręką w jednym miejscu. Masa informacji o wszystkich rozgrywkach na 2023 rok zawarta w tym Niezbędniku, a do tego naprawdę zaskakujące wywiady i artykuły klasowych dziennikarzy. O wielu rzeczach sam nie miałem pojęcia – ocenił Michał Korościel, komentator stacji ELEVEN SPORTS.

Partnerami “Niezbędnika Żużlowego” są: PGE Ekstraliga, a także Tapsam Designs, Polski Związek Motorowy, CANAL+, ELEVEN SPORTS oraz WP SportoweFakty.

Wydanie dostępne jest wyłącznie w wersji papierowej. Sprzedaż prowadzona jest wyłącznie internetowo przez stronę www.niezbednikzuzlowy.pl 

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN