Nowe wyzwania złotego medalisty PGE Ekstraligi. Mikkel Michelsen we WŁÓKNIARZU Częstochowa!

02.11.2022 19:04
Nowe wyzwania złotego medalisty PGE Ekstraligi. Mikkel Michelsen we WŁÓKNIARZU Częstochowa!

Fot. Patryk Kowalski

Duńczyk został nowym zawodnikiem częstochowskiego WŁÓKNIARZA. Mikkel Michelsen przez ostatnie 4 sezony reprezentował barwy MOTORU Lublin, z którym w 2021 roku zdobył srebro, a w ostatnim sezonie złoty medal DMP.

W minionej kampanii wykręcił średnią biegową na poziomie (2,229), co dało mu 6. miejsce w rankingu najskuteczniejszych zawodników Ekstraligi.

Mikkel urodził się 19 sierpnia 1994 roku w duńskim Nykobing Falster. Jest dwukrotnym Indywidualnym Mistrzem Europy (2019 i 2021). W Polsce pierwszym klubem Michelsena była leszczyńska Unia, z której przenosił się następnie do ośrodków z: Ostrowa, Tarnowa, Gdańska oraz Lublina. W elitarnym cyklu Speedway Grand Prix żużlowiec z Nykobing Falster zadebiutował w 2014 roku (zastąpił w jednym biegu Kennetha Bjerre, nie zdobył jednak żadnych punktów). W 2022 był stałym uczestnikiem SGP (11. miejsce – 82 pkt).

W nadchodzącym sezonie dalej będzie startował w elicie, ponieważ otrzymał od organizatorów „dziką kartę”. Z WŁÓKNIARZEM Częstochowa Duńczyk związał się rocznym kontraktem.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN