ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw: Konferencja prasowa przed kwalifikacjami na PGE Narodowym

12.05.2023 15:27
ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw: Konferencja prasowa przed kwalifikacjami na PGE Narodowym

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

W piątkowe, wczesne popołudnie odbyła się konferencja prasowa przed ORLEN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND – WARSAW. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Dominik Kubera oraz Robert Lambert.

– Wiele razy tu startowałem, ale nigdy nie udało się wygrać. Nie wiem co wydarzy się w sobotę, ale będę starał się w końcu zwyciężyć w Warszawie. Każdy start na takim stadionie przed tak liczną publicznością to spełnienie marzeń. Takie dni, takie starty na takich obiektach zapamiętuje się do końca życia. Bez względu na wyniki sobotnich zawodów myślę, że wszyscy powinniśmy cieszyć się wielkim świętem jakim jest runda FIM SGP w Warszawie. Jutro jest kolejny dzień i kolejna szansa, którą będę chciał wykorzystać, co z tego wyjdzie przekonamy się już w sobotę wieczorem – zapowiedział Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik.

– PGE Narodowy to olbrzymi stadion ze świetną atmosferą. Miałem tutaj swoje wzloty i upadki, ale liczę że kolejna runda w Warszawie to będzie kolejny krok do przodu. W ostatnim roku byłem tutaj w półfinale, więc w tym roku chcę powalczyć o coś więcej i wejść do finału. Warszawa obok Cardiff to najbardziej prestiżowa runda w kalendarzu SGP, mam nadzieję, że w przyszłości takich rund, na takich obiektach będzie więcej – skomentował Brytyjczyk Robert Lambert.

– 2019 to był bardzo dobry rok dla mnie, udało mi się stanąć na podium w Warszawie. Pamiętam atmosferę przed tym biegiem finałowym i doskonale słyszałem skandujących kibiców, krzyczących moje imię i nazwisko. To ten moment, którego nie zapomnę go do końca życia. Tor na pierwszy rzut oka jest większy, przede wszystkim łuki są szersze – powiedział Patryk Dudek.

– Niesamowity stadion, robiący duże wrażenie. Moim celem tutaj będzie wyciągnięcie jak najwięcej wniosków ze startu na tymczasowym torze. Każdy taki start to dla mnie kolejne cenne doświadczenie. Będę startował na luzie, nie jestem stałym uczestnikiem tegorocznego cyklu SGP, więc może mi to pomóc, bo pojadę bez zbędnej presji. Chciałbym się dobrze bawić sobotnimi zawodami, nie stawiam sobie żadnych celów, ale fajnie byłoby znaleźć się w półfinałach – zakończył Dominik Kubera.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN