Oskar Paluch: Brakowało mi szybkości

10.05.2023 09:36
Oskar Paluch: Brakowało mi szybkości

Fot. Patryk Kowalski

Oskar Paluch, w starciu pomiędzy BETARD SPARTĄ a EBUT.PL STALĄ, zdobył dla gości 3 punkty. Gorzowianie przegrali to starcie 41:49, jednak przez długi czas trzymali się w kontakcie z faworyzowanymi gospodarzami i wyjeżdżali z Wrocławia z podniesionym czołem. 17-letni Paluch nie był jednak do końca zadowolony ze swojej postawy.

Jak wspominał w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Szymon Woźniak, do zwycięstwa zabrakło m.in. punktów juniorów. Czuł to również sam Oskar Paluch, który żałował niewykorzystanych szans zespołu. – Niestety nie udało nam się wygrać. Jak doskonale wiadomo, Wrocław to niezwykle trudny teren. Musimy teraz przemyśleć to, co wydarzyło się podczas tego meczu, wyciągnąć odpowiednie wnioski i wdrożyć je przed kolejnym spotkaniem – powiedział junior.

Paluch został także zapytany o narady drużyny w trakcie meczu. – Dużo rozmawialiśmy w parku maszyn. Widać było, że inni mają szybkość w motocyklach. Zwłaszcza w początkowej fazie meczu chłopaki dobrze odczytali tor – zaznaczył 17-latek. Jak sam zauważył, miał jednak problemy z uzyskaniem prędkości w swoich motocyklach w tym meczu. Odpowiednie przełożenia znalazł dopiero na ostatni bieg. – Udało mi się przełożyć w ostatnim biegu. Na starcie popełniłem jednak ewidentny błąd, wybierając złą koleinę. Chociaż byłem szybki, to nie było już szans, żeby dogonić Bartłomieja Kowalskiego – skomentował Paluch.  

A jakie były jego odczucia względem tego toru? – Bardzo przyjemny – mieliśmy też całkiem fajne ściganie. Gospodarze wykonali dobrą pracę – dodawał podopieczny Stanisława Chomskiego.

Po 5. rundach gorzowianie z 3 punktami zajmują 7. pozycję w tabeli PGE Ekstraligi, jednak trudno nie docenić formy prezentowanej przez EBUT.PL STAL Gorzów. Czy nie mając presji, jeździ się łatwiej? – Zawsze trzeba mieć ten luz, aby móc się komfortowo ścigać. W najbliższych tygodniach będziemy trenować, rozjeżdżać się, bo to najważniejsze. Im więcej jazdy, tym więcej luzu. I z takim nastawieniem podchodzimy do kolejnych spotkań ­– zakończył rozmowę ze speedwayekstraliga.pl Oskar Paluch.

Błażej Kowol

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN