Osłabiona BETARD Sparta przegrywa w Lublinie. Finałowy rewanż za tydzień we Wrocławiu

17.09.2023 21:48
Osłabiona BETARD Sparta przegrywa w Lublinie. Finałowy rewanż za tydzień we Wrocławiu

PLATINUM Motor Lublin od samego początku miał mecz pod kontrolą. Gospodarze pokonali podopiecznych Dariusza Śledzia 51:39.

Najlepszym zawodnikiem miejscowych był Jarosław Hampel (10+1), a po stronie BETARD Sparty Wrocław Daniel Bewley (16+1). Najlepszym młodzieżowcem meczu w głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy został Mateusz Cierniak (54.27%).

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od zwycięstwa Jarosława Hampela i niesamowitej pogoni Jacka Holdera za Piotrem Pawlickim. Górą jednak zawodnik gości, który zapisał przy swoim nazwisku dwa “oczka”. W 2. wyścigu PLATINUM Motor Lublin pomknął po podwójny triumf. Connor Bailey w 3. biegu dotknął taśmy, co skutkowało wykluczeniem, a w jego miejsce pod taśmą stanął Kevin Małkiewicz. Młodzieżowiec BETARD Sparty Wrocław upadł na tor, ale po krótkiej chwili wstał o własnych siłach. W czteroosobowej obsadzie zwyciężył Daniel Bewley. W 4. odsłonie zmagań przy Alejach Zygmuntowskich Kevin Małkiewicz ruszył się za szybko, co doprowadziło do zerwania taśmy. W trzyosobowym składzie triumfował Artem Laguta.

W biegu 5. najlepszy był Daniel Bewley, lecz niesamowitą walkę toczył Artem Laguta o jak najwyższą lokatę. Zawodnik gości został minięty na dystansie i z drugiego miejsca spadł na ostatnie. Wyścig 6. to biegowe zwycięstwo gospodarzy. Daniel Bewley w 7. gonitwie “zgotował” w Lublinie prawdziwe show, przedzierając się na prowadzenie.

Rozpędzony PLATINUM Motor Lublin w 9. biegu za sprawą wyniku 5:1 powiększył swoją przewagę nad rywalami do 12 “oczek”. Kapitalny Daniel Bewley w 10. gonitwie rozdzielił parę gospodarzy i wyszarpał drugą pozycję.

Fantastyczne ściganie w 11. gonitwie za sprawą Artema Laguty i Fredrika Lindgrena. Szwed finalnie musiał zadowolić się trzecią lokatą, a Laguta drugą. Piotr Pawlicki w 12. odsłonie zmagań przy Alejach Zygmuntowskich uratował cenne dwa punkty, pokonując Bartosza Bańbora, a gospodarze zapewnili się meczowe zwycięstwo. BETARD Sparta Wrocław tuż przed biegami nominowanymi pomknęła po pierwsze podwójne zwycięstwo.

W 14. gonitwie tego wieczoru najlepiej spisał się Piotr Pawlicki, a Bartłomiej Kowalski otrzymał czerwoną kartkę za sytuację na torze z Jackiem Holderem (kopnięcie rywala). Ostatni wyścig należał do Daniela Bewley’a.

Paulina Wiśniewska

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN