PGE Ekstraliga Flesz (2): Maszyna ruszyła. Okienko transferowe otwarte

05.11.2022 09:34
PGE Ekstraliga Flesz (2): Maszyna ruszyła. Okienko transferowe otwarte

Mimo jesiennej pory, początek listopada przyniósł gorący okres, jakim jest publikowanie informacji transferowych. Kluby wspominały także tych, których nie ma wśród nas, a nie brakowało także wizyt na cmentarzach.

Tuż przed gorączką związana z rozpoczęciem okienka transferowego, przyszedł czas refleksji i zadumy. Jak co roku, 1 listopada obchodziliśmy dzień Wszystkich Świętych. Kluby PGE Ekstraligi wspominały swoich byłych zawodników, działaczy oraz osoby związane ze środowiskiem żużlowym.

Zgodnie z tradycją przedstawiciele GKM Grudziądz S.A. w przeddzień Wszystkich Świętych odwiedzili dziś cmentarze i groby zmarłych zasłużonych zawodników oraz pracowników naszego klubu.Cześć Ich Pamięci!🕯️🙏

Posted by GKM Grudziądz S.A. on Monday, October 31, 2022

 

1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych 🕯️W tym szczególnym dniu pamiętamy o naszych zawodnikach, trenerach, działaczach i pracownikach klubu, których już z nami nie ma.#KSUL ⚪🔵🤟 #ByczaRodzina

Posted by Unia Leszno on Tuesday, November 1, 2022

#Pamiętamy

Posted by Stal Gorzów on Tuesday, November 1, 2022

PGE Ekstraliga od zawsze budziła największe emocje związane ze zmianą przynależności klubowych. W pierwszych dniach okienka transferowego ruchy kadrowe znalazły potwierdzenie. Jako pierwszy zmianą barw klubowych pochwalił się Oskar Fajfer, który za pośrednictwem swojego profilu na mediach społecznościowych oznajmił, że w sezonie 2023 będzie walczył w szeregach klubu MOJE BERMUDY STALI Gorzów.

W minionym tygodniu oficjalnie zakończyliśmy i podsumowaliśmy sezon 2022. Dziękuję za wsparcie wszystkim partnerom oraz…

Posted by Oskar Fajfer on Tuesday, November 1, 2022

Trener zespołu MOJE BERMUDY STALI pozostaje bez zmian na swoim stanowisku. Klub poinformował o podpisaniu dwuletniego kontraktu ze Stanisławem Chomskim.

No to podpisane ✍️🙂Trener Stanisław Chomski z dwuletnim kontraktem w Stali Gorzów 💛💙

Posted by Stal Gorzów on Friday, November 4, 2022

Drużynowi Mistrz Polski 2022 – MOTOR Lublin hucznie przywitał trzech nowych zawodników na lotnisku. Dla kibiców nie lada gratką był fakt, że z samolotu wysiedli Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren oraz Jack Holder. Po oficjalnej prezentacji trwało spotkanie fanów z nowo pozyskanymi zawodnikami.

https://www.facebook.com/speedwaymotorlublin/posts/pfbid0zZ3uvV6PRT86wvGj4qLwQkVk94Fh1ug2xkyJFqkEiKMCUKJM7aRbvvpvkqz44GBZl

Czasu także nie tracił zespół ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa, którzy pozyskali dotychczasowego lidera MOTORU Lublin, Mikkela Michelsena. Tuż po komunikacie Mistrza Polski opublikowali humorystyczny film w którym poinformowali o pozyskaniu sympatycznego Duńczyka.

"Jakie lotnisko?!"

🅹🅰🅺🅸🅴 🅻🅾🆃🅽🅸🆂🅺🅾?!___#ZuzlowaCzestochowa #PGEEkstraliga

Posted by Tauron Włókniarz Częstochowa on Wednesday, November 2, 2022

W drużynie na kolejne dwa lata pozostaje również szkoleniowiec częstochowskiego zespołu – Lech Kędziora.

BETARD SPARTA Wrocław w iście magicznym stylu poinformowała o przedłużeniu kontraktu z kapitanem zespołu, Maciejem Janowskim.

Bartosz Smektała, po dwóch latach spędzonych w ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZU Częstochowa, wraca do macierzystego zespołu, w sezonie 2023 będzie ponownie bronił barw FOGO UNII Leszno

Wybór jest prosty 🤟🏼 #KSUL2023 #PGEE Speedway Ekstraliga #BullSquad #speedway #sezon2023

Posted by Unia Leszno on Thursday, November 3, 2022

Beniaminek PGE Ekstraligi, CELFAST WILKI Krosno zakomunikował, że oficjalne odkrycie składu drużyny na sezon 2023 nastąpi 10 listopada. 

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń potwierdził nowego zawodnika, Wiktora Lamparta, który będzie występował na pozycji U24. Żużlowiec ukończył wiek juniora zdobywając tytuł mistrzów Polski wraz z zespołem MOTOR Lublin.

Co my Wam tu będziemy ściemniać 😉 To, o czym mówi się od jakiegoś czasu, stało się faktem. Wiktor Lampart – witamy w „Anielskiej” drużynie! 😇💪🏻🟡🔵⚪️ #ŻyjeMyŻużlem #PGEEkstraliga

Posted by Klub Sportowy Toruń on Thursday, November 3, 2022

Kolejnym klubem, który zdecydował się na prezentacje z dawką humoru okazała się ekipa ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, W krótkim filmiku działacze, poinformowali o odejściu Krzysztofa Kasprzaka. Nowym zawodnikiem został przedstawiony Max Fricke, dotychczasowy zawodnik pierwszoligowej drużyny STELMET FALUBAZ Zielona Góra.

Gleb Chugunov oraz Mateusz Szczepaniak także zostali ogłoszeni jako nowi zawodnicy drużyny prowadzonej przez Janusza Ślączkę. Klub poinformował również o podpisaniu kontraktu przez Fredrika Jacobsena, który po roku spędzonym w drużynie zdecydował się na pozostanie w zespole na kolejne 2 sezony.

✍️ GLEB CHUGUNOV i MATEUSZ SZCZEPANIAK dołączają do naszej drużyny!💥 #GKM2023

Posted by GKM Grudziądz S.A. on Friday, November 4, 2022

 

Łukasz Kolski

 

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN