Pierwsze półfinałowe starcie w Częstochowie (zapowiedź #CZELUB)

26.08.2023 10:55
Pierwsze półfinałowe starcie w Częstochowie (zapowiedź #CZELUB)

Fot. Patryk Kowalski

Czas rozpocząć walkę o awans do finału PGE Ekstraligi 2023! W sobotni wieczór TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa powalczy o cenne punkty z PLATINUM MOTOREM Lublin na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. Start spotkania zaplanowano na godz. 19:30, a transmisja w ELEVEN SPORTS 1.

Przed częstochowianami kolejna próba zawalczenia o najważniejszy przywilej – wejście do finału PGE Ekstraligi. W fazie ćwierćfinałowej zdołali dwukrotnie pokonać EBUT.PL STAL Gorzów. Warto jednak zaznaczyć, że gorzowianie przystępowali do rywalizacji w okrojonym składzie z powodu kontuzji Andersa Thomsena. W połowie drugiego starcia na torze w Częstochowie wynik na tablicy wskazywał remis, co świadczy o tym, że pasmo problemów TAURON WŁÓKNIARZA z odnalezieniem się na własnym torze jeszcze się nie zakończyło.

Niemniej jednak skutecznym ogniwem częstochowskiej ekipy po raz kolejny okazał się Leon Madsen (14 pkt). Na pierwszy półfinał optymistycznie napawają występy Maksyma Drabika (11 pkt) oraz Mikkela Michelsena (11+1). Czy trzy kluczowe filary zespołu okażą się wystarczające, by stawić czoła PLATINUM MOTOROWI Lublin, który dąży do obrony swojego tytułu Drużynowego Mistrza Polski?

Drużyna z Lublina odniosła triumf nad FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM Toruń, aczkolwiek spotkanie nie obyło się bez nieoczekiwanych zwrotów akcji. Torunianie odczytali prawidłowo lubelski tor, co na początku stanowiło wyzwanie dla gospodarzy. Pomimo iż w rewanżowym starciu ćwierćfinałowym to goście na pewien moment objęli prowadzenie, lublinianom udało się ostatecznie odnaleźć drogę do zakończenia meczu zwycięstwem.

Można powiedzieć, że zespół z Lublina w najważniejszych momentach sezonu jest niezwykle zdeterminowany. Zauważalna jest wyraźna poprawa w postawie Jarosława Hampela, który przezwyciężając falę słabszych startów, dopisał do konta lubelskiego klubu dwucyfrowe wyniki w meczach ćwierćfinałowych. Drużyna od kilku spotkań starowała bez Jacka Holdera, który wciąż leczy kontuzję po upadku podczas Drużynowego Pucharu Świata. Kibice z Lublina już wiedzą, że w pierwszym etapie półfinału w Częstochowie nie będą mieli okazji zobaczyć Australijczyka na torze.

W rundzie zasadniczej lublinianie kręcili pierwsze kółka w sezonie właśnie na arenie TAURONA WŁÓKNIARZA. Wtedy do Lublina powrócili z dwoma zwycięskimi punktami. Żeby spać ze spokojną głową przed spotkaniem na własnym torze, PLATINUM MOTOR będzie dążył do powtórki wyniku (mecz zakończył się wynikiem 49:41). Czy jednak częstochowianie zdołają pokrzyżować te plany i udowodnić, że są godni awansu do rywalizacji o najwyższe trofeum?

26.08, godz. 19:30 TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa – PLATINUM MOTOR Lublin 
LIVE: ELEVEN SPORTS 1

Studio: Anita Mazur, Kamil Cieślar, Maciej Markowski
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterzy: Kinga Sylwestrzak, Tomasz Lorek

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód

 

Aleksandra Sagan

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN