Przemysław Pawlicki odchodzi z ZOOLESZCZ GKM-u. “Pewien rozdział trzeba zamknąć”

07.10.2022 13:23
Przemysław Pawlicki odchodzi z ZOOLESZCZ GKM-u. “Pewien rozdział trzeba zamknąć”

Fot. Dariusz Ryl

Po pięciu latach startów, Przemysław Pawlicki zmienia klub w Polsce. Żużlowiec, który startował w ZOOLESZCZ GKM-ie, teraz występować będzie na zapleczu PGE Ekstraligi w STELMET FALUBAZIE Zielona Góra. Zarówno klub, jak i sam zawodnik opublikowali w mediach społecznościowych posty na temat odejścia Pawlickiego.

W życiu, jak i w każdej jego dziedzinie, jak w powieści, pewien rozdział trzeba zamknąć, żeby móc zacząć pisać nowy. W takim miejscu właśnie jestem, gdy mogę oficjalnie powiedzieć, że mój rozdział pisany z GKM Grudziądz dobiega końca. Spory kawał mojej sportowej kariery w Grudziądzu opiewał w wiele tych dobrych momentów, jak i również w te gorsze chwile. Temu wszystkiemu towarzyszyły ogromne emocje udzielające się nie tylko mi i innym zawodnikom, ale również i Wam, kibicom. Z perspektywy czasu uważam, że było to ważne, ponieważ oznaczało, że wszystkim nam zależało. Nie jestem w stanie każdemu z osobna podziękować, ale od siebie chciałbym dodać, że czuję się dumny z tego, że mogłem być częścią GKM-u – napisał na swoim profilu Przemysław Pawlicki.

Sezon 2022 był ostatnim w barwach GKM-u Grudziądz dla Przemysława Pawlickiego. Po 5 latach startów – wielu wzlotach i upadkach, wielu sukcesach, jak i porażkach – przyszedł czas rozstania z zawodnikiem, który przez ostatnie lata pełnił funkcję kapitana drużyny. Będziemy pamiętać znakomite wyścigi na H4 i wygrane bardzo ważne biegi, które niejednokrotnie decydowały o losach naszego klubu – zaznaczył grudziądzki klub.

Zgodnie z ostatnimi informacjami, Przemysław Pawlicki zawarł porozumienie z STELMET FALUBAZEM Zielona Góra na starty w sezonie 2023 w eWinner 1. LŻ. Oprócz wychowanka Unii, w zespole drugiej drużyny zaplecza PGE Ekstraligi, występować będą Rasmus Jensen i Lucke Becker.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN