Red Bull Juniorskie Asy: Bartłomiej Kowalski najlepszy w kategorii Junior Meczu

27.09.2023 13:02
Red Bull Juniorskie Asy: Bartłomiej Kowalski najlepszy w kategorii Junior Meczu

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Sezon 2023 dobiegł końca, a po weekendowych finałach poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze. Oznacza to także, że zakończyła się już rywalizacja młodych zawodników o tytuł Juniora Meczu w akcji Red Bull Juniorskie Asy i znane są ich ostateczne wyniki.

Przypominamy, że jest to ranking, który współtworzyli swoimi głosami kibice. Była to nowość zaproponowana w tym sezonie, dzięki której fani żużla mieli możliwość oddania swoich głosów na najlepszego Juniora Meczu (w rankingu udział brali zawodnicy z numerami startowymi 6 i 7 oraz 14 i 15). Głosowanie odbywało się w każdym meczu tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi i było aktywne od drugiego biegu, aż do momentu zakończenia meczu.

TOP 5 klasyfikacji:

  1. Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław) – 16
  2. Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin) – 14
  3. Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów) – 9
  4. Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno) – 8
  5. Kacper Pludra (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz) – 5

W kategorii Junior Sezonu – biorąc pod uwagę wyniki głosowań na Juniora Meczu – wygrał Bartłomiej Kowalski, który ogółem wygrywał aż 16 razy. Drugi był Mateusz Cierniak (14). Jeśli pod uwagę wziąć procentowy rozkład głosów w sezonie, to Kowalski uzyskał ich 19,55, a z kolei Cierniak – 17,15. Trzeci w klasyfikacji był Oskar Paluch (9 wygranych głosowań, 11,10 proc. głosów).

Pełna klasyfikacja dostępna TUTAJ

Agnieszka Zimnoch

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN