Red Bull Juniorskie Asy: Bez zmian na czele klasyfikacji

10.05.2023 09:03
Red Bull Juniorskie Asy: Bez zmian na czele klasyfikacji

GORZOW WIELKOPOLSKI 28.04.2023
MECZ 4. KOLEJKA PGE EKSTRALIGA EBUT.PL STAL GORZOW – PLATINUM MOTOR LUBLIN
MATEUSZ CIERNIAK
ZUZANNA KLOSKOWSKA/NEWSPIX.PL
GORZOW WIELKOPOLSKI 28.04.2023
1. ROUND PGE EKSTRALIGA MEETING EBUT.PL STAL GORZOW – PLATINUM MOTOR LUBLIN
MATEUSZ CIERNIAK
ZUZANNA KLOSKOWSKA/NEWSPIX.PL

Od tego sezonu w PGE Ekstralidze juniorzy mają okazję na rywalizację nie tylko na torze, ale również w ramach programu Red Bull Juniorskie Asy. W czwartej rundzie najlepszej żużlowej ligi świata wyłonieni zostali kolejni najlepiej punktujący zawodnicy.

W miniony piątek i niedzielę rozegrane zostały cztery mecze w najlepszej żużlowej lidze świata, dzięki czemu w rankingu doszło do kolejnych zmian. Tym razem w najlepszej piątce juniorów znaleźli się Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław), Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów Wielkopolski), Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin), Kacper Pludra (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz), Franciszek Karczewski (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa).

Czwartą rundę zmagań w PGE Ekstralidze otworzył mecz w piątkowy wieczór, w którym drużyna TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa podjęła na własnym torze CELLFAST WILKI Krosno. W drugim biegu pod taśmą stanęli Franciszek Karczewski, Krzysztof Sadurski, Kajetan Kupiec i Denis Zieliński. Dopiero w drugiej odsłonie tego biegu jako pierwszy linię mety przekroczył Karczewski, który na konto drużyny z Częstochowy dorzucił trzy punkty, co dało mu piąte miejsce w rankingu.

Drugim meczem w piątkowy wieczór było spotkanie, w którym gospodarze – FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń odnieśli pewne zwycięstwo nad ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Pod taśmą w drugim biegu spotkali się Mateusz Affelt, Kacper Pludra, Krzysztof Lewandowski i Wiktor Rafalski. Trzy punkty na swoje konto dorzucił Lewandowski. Jako drugi linię mety przekroczył Pludra, któremu dało to czwarte miejsce w rankingu.

Niedzielne zmagania otworzyło spotkanie w Lublinie, gdzie PLATINUM MOTOR Lublin rozgromił na własnym obiekcie FOGO UNIĘ Leszno. W biegu młodzieżowym na torze zmierzyli się Mateusz Cierniak, Damian Ratajczak, Kacper Grzelak i Antoni Mencel. Trzy punkty na swoje konto dorzucił Cierniak i tym samym uplasował się na trzecim miejscu w rankingu.

Piątą rundę zamknęło spotkanie we Wrocławiu, gdzie miejscowa BETARD SPARTA Wrocław podjęła EBUT.PL STAL Gorzów. Pod taśmą w biegu młodzieżowym stanęli Bartłomiej Kowalski, Mateusz Bartkowiak, Kacper Andrzejewski i Oskar Paluch. Trzy punkty na swoje konto zapisał Kowalski, co dało mu utrzymanie się na pierwszym miejscu w rankingu. Za to jako drugi linię mety przekroczył Paluch, który utrzymał się na drugim miejscu.

Wiktoria Sztuka

 

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN