Red Bull Juniorskie Asy: Cierniak z Kowalskim na ostatniej prostej rywalizacji

14.09.2023 10:53
Red Bull Juniorskie Asy: Cierniak z Kowalskim na ostatniej prostej rywalizacji

Fot. Patryk Kowalski

Sezon 2023 zmierza ku końcowi. W PGE Ekstralidze juniorzy mają okazję na rywalizację nie tylko na torze, ale również w ramach programu Red Bull Juniorskie Asy. W osiemnastej rundzie najlepszej żużlowej ligi świata swoje dorobki powiększyli zawodnicy z czołówki rankingu.

W minioną niedzielę rozegrane zostały dwa mecze w najlepszej żużlowej lidze świata (w Lublinie i we Wrocławiu). Tym razem doszło do zmiany w rankingu, bowiem na piątym miejscu uplasował się Franciszek Karczewski.

TOP 5 rankingu:

  1. Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin) – 49 pkt
  2. Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław) – 47 pkt
  3. Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów Wielkopolski) – 37 pkt
  4. Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno) – 30 pkt
  5. Franciszek Karczewski (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa) – 26 pkt

Osiemnastą rundę zmagań w PGE Ekstralidze otworzył mecz, w którym PLATINUM MOTOR Lublin podjął na własnym torze TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa. W drugim biegu pod taśmą stanęli Franciszek Karczewski, Bartosz Bańbor, Kacper Halkiewicz i Mateusz Cierniak. Niepokonany w tym biegu był Cierniak, któremu dało to utrzymanie się na pierwszym miejscu w rankingu. Drugi linię mety przekroczył Karczewski, który uplasował się na piątym miejscu w klasyfikacji.

Drugim meczem było spotkanie, w którym drużyna BETARD SPARTY Wrocław zmierzyła się z ekipą FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM Toruń. Pod taśmą w drugim biegu spotkali się Krzysztof Lewandowski, Kevin Małkiewicz, Oskar Rumiński i Bartłomiej Kowalski. Pewne zwycięstwo w tym biegu należało do Kowalskiego, który wciąż utrzymuje się na drugim miejscu w rankingu.

Pełna klasyfikacja dostępna TUTAJ

Wiktoria Sztuka

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN