Red Bull Juniorskie Asy: Lider klasyfikacji bez zmian

23.05.2023 14:56
Red Bull Juniorskie Asy: Lider klasyfikacji bez zmian

Od tego sezonu w PGE Ekstralidze juniorzy mają okazję na rywalizację nie tylko na torze, ale również w ramach programu Red Bull Juniorskie Asy. W szóstej rundzie najlepszej żużlowej ligi świata wyłonieni zostali kolejni najlepiej punktujący zawodnicy.

W miniony piątek i niedzielę rozegrane zostały cztery mecze w najlepszej żużlowej lidze świata, dzięki czemu w rankingu doszło do kolejnych zmian. Tym razem w najlepszej piątce juniorów znaleźli się Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław), Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin), Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów Wielkopolski), Franciszek Karczewski (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa), Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno).

Szóstą rundę zmagań w PGE Ekstralidze otworzył mecz w piątkowy wieczór, w którym drużyna gospodarzy – FOGO UNIA Leszno podjęła na własnym torze TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa. W drugim biegu pod taśmą stanęli Franciszek Karczewski, Damian Ratajczak, Kacper Halkiewicz i Antoni Mencel. Jako pierwszy linię mety przejechał Karczewski, któremu dało to czwarte miejsce w rankingu. Tuż za nim znalazł się Ratajczak.

Drugim meczem w piątkowy wieczór było spotkanie, w którym ZOOLESZCZ GKM Grudziądz zmierzył się z BETARD SPARTĄ Wrocław. Pod taśmą w drugim biegu spotkali się Mateusz Affelt, Kacper Pludra, Krzysztof Lewandowski i Wiktor Rafalski. Pewne zwycięstwo w tym biegu należało do Kowalskiego, któremu dało to dalsze prowadzenie w rankingu.

Niedzielne zmagania otworzyło spotkanie w Krośnie, gdzie drużyna FOR NATURE CELLFAST WILKI Krosno zmierzyła się EBUT.PL STAL Gorzów. Spotkanie na krośnieńskim torze zakończyło się po 10 wyścigu. W biegu młodzieżowym na torze zmierzyli się Denis Zieliński, Mateusz Bartkowiak, Krzysztof Sadurski i Oskar Paluch. Trzy punkty na swoje konto dorzucił Bartkowiak, który w klasyfikacji uplasował się na ósmym miejscu. Za to dwa punkty zdobył Paluch, dzięki czemu znalazł się na trzecim miejscu w rankingu.

Szóstą rundę zamknęło bardzo wyrównane spotkanie na Motoarenie, gdzie miejscowa drużyna FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń podjęła PLATINUM MOTOR Lublin. Pod taśmą w biegu młodzieżowym stanęli Bartosz Bańbor, Mateusz Affelt, Mateusz Cierniak i Krzysztof Lewandowski. Trzy punkty na swoje konto zapisał Lewandowski, co dało szóste miejsce w rankingu.

Klasyfikacja Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ
Więcej o akcji TUTAJ

Wiktoria Sztuka

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN