Red Bull Juniorskie Asy: Mateusz Cierniak wygrywa klasyfikację punktową

28.09.2023 10:56
Red Bull Juniorskie Asy: Mateusz Cierniak wygrywa klasyfikację punktową

Fot. Marcin Karczewski

W tym sezonie PGE Ekstraligi juniorzy mają okazję na rywalizację nie tylko na torze, ale również w ramach programu Red Bull Juniorskie Asy. Dwudziesta runda najlepszej żużlowej ligi świata była ostatnią, w której zawodnicy mogli zdobyć punkty w biegach nr 2.

W minioną niedzielę rozegrane zostały dwa ostatnie mecze w PGE Ekstralidze. Tym razem nie doszło do żadnych zmian w rankingu. W TOP 5 wciąż znaleźli się Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin), Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław), Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów Wielkopolski), Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno), Franciszek Karczewski (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa).

Dwudziestą rundę zmagań w PGE Ekstralidze otworzył mecz o trzecie miejsce, w którym TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa podjął na własnym torze FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń. W drugim biegu pod taśmą stanęli Mateusz Affelt, Kajetan Kupiec, Oskar Rumiński i Franciszek Karczewski. Niepokonany w tym biegu był Kupiec, któremu dało to dziewiąte miejsce w rankingu. Drugi linię mety przekroczył Karczewski, który utrzymał się na piątym miejscu w klasyfikacji.

Drugim meczem było finałowe spotkanie, w którym drużyna BETARD SPARTY Wrocław zmierzyła się z ekipą PLATINUM MOTORU Lublin. Pod taśmą w drugim biegu spotkali się Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Bartosz Bańbor i Kevin Małkiewicz. Pewne zwycięstwo w tym biegu należało do juniorów drużyny gości. Jako pierwszy linię mety przekroczył Bańbor, a drugi był Cierniak.

Pełna klasyfikacja dostępna TUTAJ

Wiktoria Sztuka

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN