Red Bull Juniorskie Asy: pierwsze punkty w rywalizacji młodych talentów

18.04.2024 10:35
Red Bull Juniorskie Asy: pierwsze punkty w rywalizacji młodych talentów

Fot. Marcin Karczewski

Red Bull Juniorskie Asy ponownie wkraczają do rozgrywek PGE Ekstraligi, otwierając kolejny rozdział w walce o miano najskuteczniejszego juniora sezonu. Klasyfikacja generalna opiera się na punktach zdobywanych w 2. wyścigach zawodów. Niezmiennie kibice mogą uczestniczyć we współtworzeniu rankingu dzięki głosowaniu w aplikacji, które odbywa się w każdym meczu i jest aktywne od drugiego biegu, aż do momentu zakończenia spotkania.

Po pierwszej rundzie PGE Ekstraligi zarysował się układ sił w zmaganiach juniorskich, rzucając światło na pierwsze wyniki rywalizacji. Otwarcie rozgrywek miało miejsce we Wrocławiu, gdzie BETARD SPARTA podjęła NOVYHOTEL FALUBAZ Zieloną Górę. Choć pierwszy na mecie drugiego biegu był Jakub Krawczyk, to Marcel Kowolik sięgnął po miano Juniora Meczu, dzięki sympatii kibiców za znakomity debiut w lidze.

W drugim piątkowym spotkaniu FOGO UNIA Leszno zmierzyła się z drużyną TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa. W rywalizacji juniorskiej pod taśmą stanęli Damian Ratajczak, Antoni Mencel, Kajetan Kupiec i Kacper Halkiewicz. W biegu juniorskim 3 punkty na swoje konto w rankingu dorzucił Ratajczak.

Niedzielne zmagania w Grudziądzu uświetnił kolejny młodzieżowy debiut w najlepszej żużlowej lidze świata. W starciu gospodarzy ZOOLESZCZ GKM-u z ekipą ORLEN OIL MOTORU Lublin po raz pierwszy zaprezentował się Wiktor Przyjemski. Nowy junior aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski swoim występem potwierdził gotowość do walki o czołowe miejsca w rankingu Red Bull Juniorskie Asy. Nie tylko został Juniorem Meczu, ale jako jedyny w rundzie zgarnął trzy punkty do klasyfikacji w spotkaniu wyjazdowym.

Zamknięcie rundy inauguracyjnej miało miejsce na stadionie EBUT.PL STALI Gorzów. Gospodarze podjęli KS APATOR TORUŃ. W drugim biegu zmierzyli się Oskar Paluch, Jakub Stojanowski, Mateusz Affelt oraz Krzysztof Lewandowski. Niewątpliwym liderem wśród młodzieżowców pozostał Paluch z dorobkiem 7 punktów i bonusa na swoim koncie (zwycięstwo w 2. biegu).

Klasyfikacja Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ.

Junior Meczu – klasyfikacja po 1. rundzie:

  1. Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów) – 1
  2. Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno) – 1
  3. Wiktor Przyjemski (ORLEN OIL MOTOR Lublin) – 1
  4. Marcel Kowolik (BETARD SPARTA Wrocław) – 1

Ranking Juniorów Meczów dostępny TUTAJ.

Więcej o akcji Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ.

Aleksandra Sagan

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN