Soci@liga: trzecia edycja zabawy PGE Ekstraligi dla WŁÓKNIARZA Częstochowa

17.02.2023 14:11
Soci@liga: trzecia edycja zabawy PGE Ekstraligi dla WŁÓKNIARZA Częstochowa

Fot. Grzegorz Misiak

Zakończyła się trzecia edycja zabawy PGE Ekstraligi w mediach społecznościowych. Najlepsza okazała się drużyna WŁÓNIARZA Częstochowa, dla której jest to drugie zwycięstwo. W finale częstochowianie pokonali MOTOR Lublin. Trzecie miejsce zajął zespół WILKÓW Krosno.

Finałowy etap Soci@ligi zaczął się od pojedynku o 3. miejsce między krośnieńskim klubem, a GKM-em Grudziądz. We wszystkich trzech biegach padł remis, jednak ze względu na wyższą pozycję w tabeli po rundzie zasadniczej, to właśnie WILKI zdobyły trzecią lokatę w tabeli końcowej. Drugiego dnia odbył się finał między WŁÓKNIARZEM, a MOTOREM. Głosowanie to zostało podzielone na dwa etapy: rano pierwszy mecz, a popołudniu rewanż.

W obu częściach górą byli częstochowianie – najpierw wygrali z lublinianami sześcioma, a w drugim czterema punktami. Dzięki temu, WŁÓKNIARZ zanotował drugą wygraną w ciągu trzech edycji zabawy PGE Ekstraligi. Dla MOTORU to drugie z rzędu miejsce tuż za zwycięzcą, a trzeci raz kończą zabawę na podium.

Trzecia odsłona Soci@ligi rozpoczęła się 31 stycznia. Kibice mogli głosować na profilach PGE Ekstraligi na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Łącznie zebrano prawie 25 tysięcy głosów.

Tabela końcowa Socialigi 2023:

  1. WŁÓKNIARZ Częstochowa
  2. MOTOR Lublin
  3. WILKI Krosno
  4. GKM Grudziądz
  5. SPARTA Wrocław
  6. UNIA Leszno
  7. APATOR Toruń
  8. STAL Gorzów

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN