Szymon Woźniak zastąpi Wiktora Przyjemskiego w bydgoskiej rundzie SEC

06.09.2023 15:48
Szymon Woźniak zastąpi Wiktora Przyjemskiego w bydgoskiej rundzie SEC

Fot. Patryk Kowalski

Ze względu na kontuzję młodego zawodnika ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz, nastąpiła zmiana na liście startowej TAURON SEC w Bydgoszczy. Zawody zaplanowane są na 9 września (sobota, godz. 20:00).

Wiktor Przyjemski upadł w 1. biegu finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lublinie. Po tym zdarzeniu przeszedł badania, a ostatnie z nich wykazały uraz, który wyklucza żużlowca z udziału w bydgoskim finale mistrzostw Europy, a także półfinałowych starciach w 1. LŻ. – Wykryto obrzęk szpiku zęba obrotnika i trzonu C2. Wiktor nie wystąpi w zawodach TAURON Speedway Euro Championship oraz w meczach półfinałowych 1. Ligi Żużlowej. Po ustąpieniu obrzęku przejdzie kolejne badania kontrolne, które pozwolą określić moment powrotu na tor. Zarówno Wiktor, jak i cały jego team będą z drużyną w Rybniku oraz podczas rewanżowego pojedynku w Bydgoszczy – przekazano w klubowym komunikacie.

W zawodach na stadionie przy ul. Sportowej wystąpi inny z wychowanków bydgoskiego klubu – Szymon Woźniak. Obecny reprezentant EBUT.PL STALI w PGE Ekstralidze miał już okazję wystąpić w tegorocznych finałach TAURON SEC, a dokładniej w Częstochowie, gdzie zajął 3. miejsce. Trzeci finał zaplanowany jest na 9 września. Początek o godz. 20:00.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN