TAURON WŁÓKNIARZ o pierwsze zwycięstwo. Powrót PGE Ekstraligi do Zielonej Góry (zapowiedź #CZEWRO i #ZIEGRU)

21.04.2024 07:49
TAURON WŁÓKNIARZ o pierwsze zwycięstwo. Powrót PGE Ekstraligi do Zielonej Góry (zapowiedź #CZEWRO i #ZIEGRU)

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

W pierwszym z dwóch niedzielnych meczów drugiej rundy PGE Ekstraligi TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa zmierzy się na własnym torze z BETARD SPARTĄ Wrocław. Następnie rywalizacja przeniesie się do Zielonej Góry, gdzie miejscowy NOVYHOTEL FALUBAZ podejmie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Transmisja obu spotkań w CANAL+ Sport.

TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa w ubiegłej kolejce musiał uznać wyższość FOGO UNII Leszno, przegrywając na wyjeździe 43:47. Mimo tego, należy podkreślić fantastyczną postawę Leona Madsena, który stanął na czele swojego zespołu, zdobywając imponujące 16 punktów. Zaledwie jedno “oczko” do drużynowego dorobku dorzucił w tym starciu Maksym Drabik, który w kolejnym spotkaniu z pewnością będzie chciał udowodnić, iż jest ważnym ogniwem w ekipie trenera Janusza Ślączki.

BETARD SPARTA Wrocław na inaugurację zwyciężyła przed własną publicznością z NOVYHOTEL FALUBAZEM Zielona Góra 47:41. Pomimo wygranej, pewien niedosyt pozostawili po sobie Maciej Janowski oraz Tai Woffinden, których dyspozycja tego dnia odbiegała od ideału. Najlepszym zawodnikiem wrocławian był Artem Laguta.

21.04, godz. 16:30 TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE: CANAL+ Sport

Studio (od 16:00): Daria Kabała-Malarz, Marek Cieślak
Komentarz: Maciej Noskowicz, Dawid Stachyra
Reporterzy: Julia Pożarlik, Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

W drugim niedzielnym spotkaniu NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra podejmie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Oba zespoły rozpoczęły sezon od przegranych.

Zielonogórzanie w pierwszym meczu po powrocie do PGE Ekstraligi, doznali porażki z BETARD SPARTĄ Wrocław. Na słowa uznania zasługuje jednak występ Jarosława Hampela, który jako jedyny w swojej drużynie zdobył dwucyfrową zdobycz punktową. Dobrze zaprezentował się również Rasmus Jensen.

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz okazał się bezradny w starciu z aktualnymi mistrzami Polski z Lublina. Najlepiej w tym pojedynku po stronie gospodarzy spisał się Max Fricke. Nie najgorzej pojechali Jaimon Lidsey i Jason Doyle (obydwoje po 9 punktów). Do poprawy swojej formy zobowiązani są Vadim Tarasenko i Kacper Pludra, którzy łącznie zdobyli zaledwie jedno “oczko” dla grudziądzan.

21.04, godz. 19:15 NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
LIVE: CANAL+ sport

Studio (od 18:45): Michał Łopaciński, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Tomasz Dryła, Piotr Świderski
Reporter: Piotr Kaczorek

Sędzia: Paweł Słupski        
Komisarz toru: Maciej Głód

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Weronika Cich

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN