Thriller do ostatnich metrów! FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR pokonuje mistrza Polski

21.05.2023 22:13
Thriller do ostatnich metrów! FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR pokonuje mistrza Polski

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Niedzielną 6. rundę PGE Ekstraligi zakończył mecz FOR NATURE SOLUTIONS KS APATORA Toruń, którzy na swoim torze podejmowali drużynę PLATINIUM MOTORU Lublin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 46:44, a Juniorem meczu został Krzysztof Lewandowski.

Lublinianie już w pierwszym biegu pokazali świetną formę. Zwyciężyli podwójnie, wywożąc Pawła Przedpełskiego, który na samym początku jechał po “trójkę”. Bieg juniorski został przerwany z powodu upadku wszystkich czterech zawodników. Druga odsłona tego wyścigu zakończyła się remisem. Swoich rywali daleko z tyłu zostawił Krzysztof Lewandowski. W dwóch kolejnych wyścigach gospodarze nieco odrobili straty i tylko dwoma punktami przegrywali z zespołem z Lublina.

Na początku drugiej serii oba zespoły jechały równo. Dopiero w siódmym biegu zespół z Torunia wygrał 4:2 i doprowadził do meczowego remisu. W ósmym biegu za Kacpra Grzelaka pojechał Mateusz Cierniak. Ostatecznie wyścig zakończył kolejnym remisem. Dziewiąty bieg przyniósł pierwsze, podwójne zwycięstwo dla gospodarzy. Swoją pierwszą trójkę przywiózł Paweł Przedpełski, a zaraz zanim zameldował się Robert Lambert. Końcówka trzeciej serii startów również należała do zespołu z Torunia. Po zaciętej walce o trzy punkty Patryka Dudka oraz Bartosza Zmarzlika, gospodarze o kolejne dwa “oczka” odskoczyli od lublinian.

W jedenastym wyścigu oba zespoły skorzystały z rezerwy taktycznej. Chwilę po starcie na torze zrobiło się gorąco. Upadek zaliczył Fredrik Lindgren oraz Wiktor Lampart. Z biegu wykluczony został zawodnik gości. Powtórka tego wyścigu przyniosła remis. W trzynastym biegu zespół z Lublina udowodnił, że nie powiedział jeszcze ostatniego zdania w tym spotkaniu. Wygrali podwójnie, przegrywając w całym spotkaniu tylko o dwa punkty.

Czternasta gonitwa meczu przybliżyła gości do wygranej. Po raz kolejny na linii mety jako pierwsi zameldowali się zawodnicy PLATINIUM MOTORU Lublin. Ostatni bieg zaserwował kibicom niesamowite emocje, świetnie ze startu wyszedł Emil Sajfutdinow, który wraz z Robertem Lambertem przywiózł dla zespołu podwójne zwycięstwo i wygraną w całym meczu.

W zespole FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń najlepszą formę zaprezentował Emil Sajfutdinow (13). W drużynie PLATINIUM MOTORU Lublin najwięcej punktów zdobył Bartosz Zmarzlik (12+1).

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

Natalia Trybuła

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN