Toruń bliżej brązowego medalu w PGE Ekstralidze 2023

17.09.2023 18:34
Toruń bliżej brązowego medalu w PGE Ekstralidze 2023

Fot. Patryk Kowalski

FOR NATURE SOLUTIONS KS Apator Toruń pewnie pokonał TAURON Włókniarza Częstochowa 50:40. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Emil Sajfutdinow (15), a po stronie gości Leon Madsen (9+1). W głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy najlepszym młodzieżowcem został wybrany Kajetan Kupiec (70.48%).

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od biegowego zwycięstwa gospodarzy i problemów sprzętowych Leona Madsena, które sprawiły, że zawodnik TAURON Włókniarza Częstochowa nie był w stanie dojechać do mety. W 2. wyścigu doszło do upadku Oskara Rumińskiego, lecz młodzieżowiec szybko podniósł się i udał na murawę. Goście odrobili straty, doprowadzając do remisu po dwóch gonitwach. Fantastyczna walka w 3. biegu za sprawą Mikkela Michelsena i Emila Sajfutdinowa. Duńczyk musiał jednak uznać wyższość swojego rywala i zadowolić się drugą lokatą.

Pierwsze podwójne zwycięstwo w wykonaniu FOR NATURE SOLUTIONS KS Apatora Toruń w 5. odsłonie zmagań na Motoarenie. Emil Sajfutdinow w 6. wyścigu zbudował prędkość na dystansie i przedarł się na prowadzenie w kapitalnym stylu. W 7. biegu Mikkel Michelsen do samego końca próbował odebrać triumf gospodarzom najpierw mijając Patryka Dudka, a później goniąc Wiktora Lamparta, lecz zwycięstwo przypadło Polakowi.

W 8. gonitwie na tor upadł Kacper Woryna, który został wykluczony z ponownego podejścia. W niej najlepszy był Emil Sajfutdinow. W 9. biegu TAURON Włókniarz Częstochowa odniósł pierwszy podwójny triumf. W 10. wyścigu na starcie doszło do upadku Mikkela Michelsena, lecz pod taśmą ponownie stanęło czterech zawodników, a gospodarze pomknęli do mety na dwóch pierwszych pozycjach. Duńczyk pod koniec czwartego okrążenia ponownie zapoznał się z toruńską nawierzchnią.

Jedenasty wyścig należał zdecydowanie do częstochowskiej pary, która pewnie dowiozła podwójne zwycięstwo. Przed biegami nominowanymi gospodarze zapewnili sobie czteropunktową przewagę.

Przedostatnie starcie dnia należało do podopiecznych Jana Ząbika, który wynikiem 5:1 zapewnili sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. Ostatni wyścig należał bezapelacyjnie do Emila Sajfutdinowa.

Paulina Wiśniewska

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN