U24 Ekstraliga: ARGED MALESA Ostrów Wlkp. zwycięzcą fazy zasadniczej

24.08.2022 10:10
U24 Ekstraliga: ARGED MALESA Ostrów Wlkp. zwycięzcą fazy zasadniczej

23 sierpnia na torach w Toruniu i Grudziądzu została rozegrana zaległa 14. runda U24 Ekstraliga. Spotkanie w Grudziądzu zostało przerwane po 8. wyścigu z powodu opadów deszczu. Ostatni bieg na Motoarenie zdecydował o wygranej wrocławian. W finale U24 Ekstraliga zmierzą się zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego i Leszna.

KS Toruń – WTS SPARTA Wrocław 44:46

Na Motoarenie minimalnie lepsi okazali się goście. Spotkanie było wyrównane – początek zawodów należał do przyjezdnych. Torunianie jednak szybko odrobili straty i przed biegami nominowanymi wyszli na minimalne prowadzenie. W 15. gonitwie dnia WTS SPARTA Wrocław zwyciężyła podwójnie i zapewnili sobie zwycięstwo w meczu. W Toruniu pozostał punkt bonusowy. Wśród miejscowych najlepiej zaprezentował się Krzysztof Lewandowski (16). Najwięcej punktów dla gości wywalczyli Bartłomiej Kowalski (14) i Nick Skorja (14+1).

Pełna punktacja z meczu dostępna jest TUTAJ

GKM Grudziądz – ARGED MALESA Ostrów Wlkp. 17:31

Mecz w Grudziądzu zakończył się po ósmym wyścigu z powodu intensywnych opadów deszczu. Zwycięstwo odnieśli przyjezdni i zapewnili sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach U24 Ekstraligi. Najskuteczniejszym żużlowcem w zespole gospodarzy był Wiktor Rafalski (7). W drużynie przyjezdnych doskonale spisali się Sebastian Szostak (6) i Matias Nielsen (6).

Wyniki meczu dostępne TUTAJ

Tabela U24 Ekstraligi po rundzie zasadniczej TUTAJ

Lista klasyfikacyjna dostępna TUTAJ

Aleksandra Gucia

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN