U24 Ekstraliga: niespodziewany remis w Toruniu, rekordu toru w Grudziądzu

10.05.2023 09:27
U24 Ekstraliga: niespodziewany remis w Toruniu, rekordu toru w Grudziądzu

W ramach 4. rundy U24 Ekstraliga młodzi żużlowcy zmierzyli się na torach w Grudziądzu, Toruniu, Ostrowie i we Wrocławiu. W poniedziałek odbyło się zaległe spotkanie drużynami GKM Grudziądz a KS Toruń.

GKM Grudziądz – KS Toruń 49:41 (1. runda)

W ramach zaległej rundy U24 Ekstraligi został rozegrany mecz w Grudziądzu z zespołem z Torunia. W tych zawodach górą byli gospodarze. Fenomenalnie spisał się Kacper Pludra, który dwa razy w ciągu dnia pobił rekord grudziądzkiego toru. Wychowanek Unii Leszno tego dnia był nie do złapania, zdobył 17 punktów. W drużynie z Torunia dobrze spisał się Petr Chlupac (11+2).

Wyniki dostępne TUTAJ

GKM Grudziądz – DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA AUTO GROUP UNIA Leszno 48:42

Były to pracowite dni dla młodzieży z Grudziądza. Zespół z Leszna wystąpił bez lidera – Damiana Ratajczaka, który upadł na próbie toru. Pierwsza część spotkania należała do gospodarzy, jednak w drugiej części przyjezdni próbowali odrabiać straty. Najwięcej punktów dla grudziądzan uzyskał Kacper Pludra (13). W drużynie DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA AUTO GROUP Unia Leszno dobre zawody odjechali Antoni Mencel (17) i Nazar Parnitskyi (14+2).

Relacja dostępna TUTAJ

ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski – MOTOR Lublin 56:34

W Ostrowie miejscowi bez problemu pokonali zespół z Lublina. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w trzeciej gonitwie dnia, kiedy na tor upadli Kamil Nowacki i Antti Vuolas. Na szczęście żadnemu z zawodników nic się nie stało. W drugiej części zawodów ostrowianie z biegu na bieg powiększali swoją przewagę. Świetną dyspozycją w meczu zaprezentował Kacper Grzelak (14). Wśród gości udany występ zanotował Fraser Bowes (12).

Więcej o meczu TUTAJ

KS Toruń – TAURON U24 WŁÓKNIARZ Częstochowa 45:45

Mecz na toruńskiej Motoarenie zakończył się remisem. Po ósmym wyścigu torunianie prowadzili aż 12 punktami. Goście jednak szybko zaczęli odrabiać straty. W piętnastym biegu Lwy wyszarpały remis. W zespole miejscowych najwięcej punktów zdobył Krzysztof Lewandowski (13+2). W zespole z Częstochowy udane zawody zaliczyli Franciszek Karczewski (13) i Kacper Halkiewicz (12+2).

Punktacja dostępna TUTAJ

U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław – ORLEN CELLFAST WILKI Krosno 36:53

We Wrocławiu zwycięstwo odnieśli goście. Pierwsza seria meczu była remisowa. W dalszej części spotkania goście odskoczyli. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w dwunastej gonitwie dnia. Na tor upadli Marius Nielsen i Kacper Andrzejewski. Nielsen został zabrany do szpitala na badania. Goście zapewnili sobie zwycięstwo już w dwunastym biegu. Honoru wrocławian bronił Lukas Fienhage (14+1). W drużynie z Krosna dobrze spisali się Marko Levishyn (10+1) i Szymon Bańdur (9).

Więcej o spotkaniu TUTAJ

  • Tabela U24 Ekstraligi – TUTAJ
  • Lista klasyfikacyjna – TUTAJ

Aleksandra Gucia

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN