U24 Ekstraliga: Trzecie zwycięstwo gorzowian, udany powrót Mateusza Panicza

31.05.2023 09:27
U24 Ekstraliga: Trzecie zwycięstwo gorzowian, udany powrót Mateusza Panicza

Fot. Marcin Imański

W ramach 7. rundy U24 Ekstraligi młodzi żużlowcy zmierzyli się na torach w Gorzowie, Częstochowie i we Wrocławiu. Tylko w jednym z trzech meczach górą byli gospodarze. Ze względu na zawieszoną licencję toru w Krośnie odwołano mecz miejscowych CELLFAST WILKÓW z GKM Grudziądz.

ENEA STAL Gorzów – ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski 51:39

Zawody na stadionie im. Edwarda Jancarza padły łupem gospodarzy. Gorzowianie od samego początku postawili twarde warunki. Po trzynastym biegu drużyna ENEA STALI zapewniła sobie zwycięstwo w spotkaniu. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Oskar Paluch (13). W drużynie przyjezdnych z dobrej strony pokazał się Kacper Grzelak (10). Było to trzecie z rzędu zwycięstwo gorzowian w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

TAURON U24 WŁÓKNIARZ Częstochowa – DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA AUTO GROUP UNIA Leszno 44:46

Spotkanie w Częstochowie zakończyło się minimalnym triumfem gości. Mecz od samego początku był bardzo zacięty. Zwycięzcę tego starcia poznaliśmy w ostatniej gonitwie dnia. Wśród gospodarzy dobrze spisał się Mitchell Cluff (12). Na częstochowskim owalu udane zawody odjechali Antoni Mencel (13+1) i Hubert Jabłoński (13+1).

Relacja dostępna TUTAJ

U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław – KS Toruń 43:47

Mecz we Wrocławiu był bardzo emocjonujący. Do ścigania po kontuzji powrócił Mateusz Panicz. Goście już w pierwszej części spotkania pokazali, że przyjechali tu, żeby wygrać. Gospodarze jednak nie mieli zamiaru oddać zwycięstwa i walczyli, jednak tego dnia zespół miejscowych ani razu nie wyszedł na prowadzenie. Torunianie po czternastym biegu zapewnili sobie zwycięstwo w meczu. Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał Panicz (14). W drużynie z Torunia udane zawody odjechali Krzysztof Lewandowski (9) i Nicolai Heiselberg (9).

Więcej o meczu TUTAJ

  • Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ
  • Klasyfikacja indywidualna TUTAJ

Aleksandra Gucia

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN