U24 Ekstraliga: wysokie zwycięstwo gorzowian. Mecz w Częstochowie zakończony przez deszcz

17.05.2023 09:32
U24 Ekstraliga: wysokie zwycięstwo gorzowian. Mecz w Częstochowie zakończony przez deszcz

Fot. Marcin Imański

W ramach 5. kolejki U24 Ekstraliga młodzi żużlowcy zmierzyli się na torach w Gorzowie, Częstochowie, Krośnie i Lublinie. Kolejne zwycięstwo zanotowała ekipa ORLEN CELLFAST WILKÓW oraz MOTORU Lublin. Z kolei na torze w Częstochowie spotkanie zakończono wcześniej ze względu na opady deszczu.

TAURON U24 WŁÓKNIARZ Częstochowa – ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski 32:28

Zawody w Częstochowie zostały zakończone po 10 wyścigu. Mecz, przez niekorzystne warunki atmosferyczne, został rozegrany w tempie błyskawicznym. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Kajetan Kupiec (8+1) w drużynie gości dobrze spisał się Kacper Grzelak (6+1).

Wyniki meczu TUTAJ

ENEA STAL Gorzów – U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław 58:32

Spotkanie w Gorzowie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy, którzy od samego początku kontrolowali przebieg meczu. Debiut przed własną publicznością zaliczyła Celina Liebmann, która zdobyła 2 ”oczka”. Wśród gospodarzy aż trzech młodych żużlowców uzyskało komplet punktów: Mathias Pollestad (12+3), Wiktor Jasiński (12) i Oskar Paluch (12). Honoru wrocławian bronił Lukas Fienhage (9).

Relacja dostępna TUTAJ

ORLEN CELLFAST WILKI Krosno – KS Toruń 53:37

Gospodarze już od pierwszego biegu postawili twarde warunki. Z wyścigu na wyścig powiększali swoją przewagę. Goście nie byli w stanie odrobić strat. Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał Marko Levishyn (12). W drużynie KS TORUŃ dobre zawody odjechał Emil Portner (10).

Punktacja ze spotkania TUTAJ

MOTOR Lublin – GKM Grudziądz 50:40

Zawody w Lublinie zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Bieg inauguracyjny podwójnie zwyciężyli miejscowi. W drugiej części meczu goście zaczęli odrabiać straty. Jednak już w 14 gonitwie dnia zespół MOTORU Lublin zapewnił sobie zwycięstwo w meczu. Świetną dyspozycję w spotkaniu zaprezentował Bartosz Bańbor (14+1) i wśród gości udany występ zanotował Kacper Pludra (15).

Wyniki dostępne TUTAJ

  • Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ
  • Statystyki indywidualne TUTAJ

Aleksandra Gucia

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN