U24 Ekstraliga: wysokie zwycięstwo na zakończenie drużyn z Leszna i Lublina. Gorzowianie pojadą w finale

23.08.2023 12:46
U24 Ekstraliga: wysokie zwycięstwo na zakończenie drużyn z Leszna i Lublina. Gorzowianie pojadą w finale

Fot. Marcin Imański

Za nami ostatnia runda fazy zasadniczej U24 Ekstraligi. Znany jest drugi finalista tegorocznej edycji rozgrywek szkoleniowych. Do ORLEN CELLFAST WILKÓW Krosno dołączyła ENEA STAL Gorzów, które powalczą o wygraną w sezonie 2023.

GKM Grudziądz – ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski 43:47

Mecz w Grudziądzu zakończył się zwycięstwem gości. Spotkanie było bardzo wyrównane, zwycięzcę zawodów poznaliśmy dopiero w ostatniej gonitwie dnia. Przyjezdni wygrali 4:2 i zapewnili sobie zwycięstwo oraz punkt bonusowy. Rewelacyjnie spisał się Kacper Pludra (17). W drużynie ARGED MALESY najlepiej zaprezentował się Matias Nielsen (12+1).

Wyniki dostępne TUTAJ

TAURON U24 WŁÓKNIARZ Częstochowa – ENEA STAL Gorzów 40:50

Zawody w Częstochowie padły łupem gości. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Przyjezdni już w czternastym biegu zapewnili sobie zwycięstwo w meczu i zgarnęli punkt bonusowy. ENEA STAL Gorzów awansowała do wielkiego finału. Najlepszym żużlowcem po stronie gospodarzy był Anton Karlsson (12+1). W zespole z Gorzowa dobrze spisali się Oskar Paluch i Wiktor Jasiński, którzy zdobyli po 12 punktów.

Szczegóły meczu TUTAJ

MOTOR Lublin – U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław 63:27

Mecz w Lublinie zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Miejscowi bez problemu pokonali młodzieżowców z Wrocławia. Lublinianie już po jedenastym wyścigu triumfowali w całych zawodach. Lubelscy adepci żużla zgarnęli także punkt bonusowy. Honoru gości dzielnie bronił Kevin Małkiewicz (11+1). Wśród gospodarzy dobrze spisali się Bartosz Bańbor (14) i Antti Vuolas (14+1).

Relacja dostępna TUTAJ

DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA AUTO GROUP UNIA Leszno – KS Toruń 63:27

Na stadionie Alfreda Smoczyka gospodarze bez żadnych problemów poradzili sobie z drużyną z Torunia. Leszczynianie od samego początku postawili twarde warunki. Torunianie nie mieli szans na odrobienie strat. W ekipie DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA AUTO GROUP UNII Leszno doskonale zaprezentował się Hubert Jabłoński (14+1). W zespole przyjezdnych jedynie Nicolai Heiselberg (10) nawiązał walkę z miejscowymi. Punkt bonusowy został w Lesznie.

Wyniki meczu TUTAJ

  • Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ

Aleksandra Gucia

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN