U24 Ekstraliga: Zacięte mecze w Toruniu i Ostrowie. Pech Mathiasa Pollestada

24.05.2023 11:01
U24 Ekstraliga: Zacięte mecze w Toruniu i Ostrowie. Pech Mathiasa Pollestada

Fot. Róża Koźlikowska

W ramach 6. kolejki U24 Ekstraligi, młodzi żużlowcy zmierzyli się na torach w Toruniu, Grudziądzu, Ostrowie i Lesznie. Kolejne zwycięstwo zanotował zespół z Krosna, który umocnił się na pozycji lidera rozgrywek.

KS Toruń – ENEA STAL Gorzów 43:47

Zawody w Toruniu padły łupem gości. Mecz od samego początku był wyrównany, jednak wyścig 13. wygrała ENEA STAL Gorzów. Zawody pechowo zaczęły się dla Mathiasa Pollestada. Norweg w swoim pierwszym biegu upadł zapoznał się z nawierzchnią toruńskiego owalu. W dalszej części meczu nie wystąpił. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Nicolai Heiselberg (11). W drużynie przyjezdnych bezbłędny był Wiktor Jasiński (15).

Pełne wyniki TUTAJ

GKM Grudziądz – TAURON U24 WŁÓKNIARZ Częstochowa 49:40

Spotkanie w Grudziądzu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Grudziądzanie od samego początku kontrolowali przebieg zawodów i już w 14. gonitwie dnia zapewnili sobie zwycięstwo w meczu. Wśród gospodarzy dobrze spisali się Kacper Pludra (14+1) i Kacper Łobodziński (14+1). Na grudziądzkim torze udane zawody odjechali Kacper Halkiewicz (10+3) i Mitchell Cluff (10).

Relacja z meczu TUTAJ

DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA AUTO GROUP Unia LesznoMOTOR Lublin 54:36

Gospodarze już od pierwszego biegu postawili twarde warunki. Z wyścigu na wyścig powiększali swoją przewagę. Goście nie byli w stanie odrobić strat. Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał Damian Ratajczak (15). W drużynie z Lublina dobre zawody odjechał Antti Vuolas (11+1).

Wyniki dostępne TUTAJ

ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski – CELLFAST WILKI Krosno 43:46

Zawody w Ostrowie zakończyły się zwycięstwem gości. Spotkanie było zacięte. Miejscowi mieli pecha, ponieważ dwa razy zanotowali defekty, jadąc na prowadzeniu. Świetną dyspozycję w spotkaniu zaprezentował Sebastian Szostka (12). Wśród gości udany występ zanotował Marko Levishyn (12).

Pełna relacja TUTAJ

  • Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ
  • Klasyfikacja indywidualna U24 Ekstraligi TUTAJ

Aleksandra Gucia

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN