U24 Ekstraliga: Zespół z Krosna umocnił się na pozycji lidera rozgrywek

07.06.2023 11:56
U24 Ekstraliga: Zespół z Krosna umocnił się na pozycji lidera rozgrywek

Fot. Marcin Imański

W ramach 8. kolejki U24 Ekstraliga młodzi żużlowcy zmierzyli się na torach w Lesznie, Lublinie, Ostrowie i Grudziądzu. W poniedziałek odbył się zaległy mecz 1. rundy pomiędzy MOTOREM Lublin a ENEA STALĄ Gorzów.

DUDA DEVELOPMENT CIESIÓŁKA AUTO GROUP UNIA Leszno – ORLEN CELLFAST WILKI Krosno 43:47

Spotkanie w Lesznie zakończyło się zwycięstwem drużyny gości. Początek spotkania należał do gospodarzy, ale przyjezdni szybko wzięli się za odrabianie strat. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Antoni Mencel (14). W drużynie przyjezdnych świetnie zawody odjechali Krzysztof Sadurski (11+1), Marko Levishyn (11) i Szymon Bańdur (11+1).

Punktacja z meczu TUTAJ

ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski – U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław 53:37

Mecz w Ostrowie Wlkp. zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Początek zawodów układał się na korzyść przyjezdnych. Po dziewiątym biegu miejscowi wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie. Wrocławianom trudno było gonić rywali. Wśród gospodarzy dobrze spisał się Sebastian Szostak (13), Kacper Grzelak (13). Na ostrowskim owalu udane zawody odjechał Mateusz Panicz (11+1).

Wyniki dostępne TUTAJ

MOTOR Lublin – TAURON U24 WŁÓKNIARZ Częstochowa  41:49

W Lublinie górą byli goście. Pierwsza seria była bardzo wyrównana. Jednak goście nie dali za wygraną i walczyli do samego końca. Już w 14. gonitwie dnia przyjezdni cieszyli się ze zwycięstwa. Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał Antti Vuolas (12+1). W drużynie z Częstochowy udane zawody odjechał Mitchell Cluff (12).

Relacja ze spotkania TUTAJ

GKM Grudziądz – ENEA STAL Gorzów 46:44

Mecz w Grudziądzu był bardzo zacięty i emocjonujący. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim biegu. Po stronie gospodarzy świetnie zaprezentowali się Kacper Pludra (14) i Kacper Łobodziński (13+1). W drużynie gości udane zawody odjechali Oskar Hurysz (11) i Mathias Pollestad (10).

Więcej o meczu TUTAJ

MOTOR Lublin – ENEA STAL Gorzów 58:32

W poniedziałek (5 czerwca) na torze w Lublinie rozegrano zaległe spotkanie 1. rundy U24 Ekstraligi. Gospodarze pewnie pokonali zespół z Gorzowa. Miejscowi od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. W ekipie przyjezdnych zabrakło Oskara Palucha i Wiktora Jasińskiego, obaj odczuwali skutki upadku w Lesznie. Najwięcej punktów dla MOTORU zdobył Antti Vuolas (13) w zespole z Gorzowa dobrze spisał się Mathias Pollestad (11).

Szczegóły spotkania TUTAJ

  • Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ
  • Klasyfikacja indywidualna TUTAJ

Aleksandra Gucia

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN