W niedzielę ruszy głosowanie na Szczakiele 2023 – nagrody PGE Ekstraligi

24.08.2023 16:00
W niedzielę ruszy głosowanie na Szczakiele 2023 – nagrody PGE Ekstraligi

Od najbliższej niedzieli, 27 sierpnia kibice będą mogli oddawać swoje głosy w ramach Szczakieli 2023 – nagród PGE Ekstraligi. Gala najlepszej żużlowej ligi świata odbędzie się 10 października w Warszawie. Transmisja w CANAL+ Sport 5 i usłudze CANAL+ online.

W tym roku nie ma Kapituły Gali PGE Ekstraligi – więcej decyzji zostało przekazanych w ręce kibiców żużla. Czyniąc bardziej transparentnym głosowania PGE Ekstraliga oraz CANAL+ zakończyły już specjalną preselekcję dotyczącą wskazania kandydatów do Niespodzianki Sezonu 2023. Podczas głosowania na Facebooku kibice wyłonili 8 nominowanych w tej kategorii.

W pozostałych kategoriach Szczakieli 2023 również kibice będą głosowali od 27 sierpnia na stronie speedwayekstraliga.pl i w Ekstraliga App, wybierając wśród TOP-8 zawodników pod względem średniej biegopunktowej po sezonie zasadniczym.

W kategorii trener/menedżer głosowanie będzie prowadzone w ramach 8 trenerów/managerów drużyn, a więc wszystkich, które rywalizują w PGE Ekstralidze.

Lista kategorii oraz nominowanych do nagród (start głosowania o godz. 21:15 w niedzielę – 27 sierpnia):

Niespodzianka Sezonu 2023 (kolejność alfabetyczna zgodna z nominacjami kibiców)

  • Bartosz Bańbor (PLATINUM MOTOR Lublin)
  • Maksym Drabik (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
  • Oskar Fajfer (EBUT.PL STAL Gorzów)
  • Max Fricke (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
  • Jack Holder (PLATINUM MOTOR Lublin)
  • Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław)
  • Vadim Tarasenko (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
  • Grzegorz Zengota (FOGO UNIA Leszno)

Najlepszy Junior Sezonu 2023 (kolejność wg średnich biegopunktowych po 14. rundzie)

  • Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin)
  • Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław)
  • Kacper Pludra (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
  • Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów)
  • Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno)
  • Krzysztof Sadurski (CELLFAST WILKI Krosno)
  • Kacper Łobodziński (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
  • Denis Zieliński (CELLFAST WILKI Krosno)

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu 2023 (kolejność wg miejsc drużyn po 14. rundzie)

  • Dariusz Śledź (BETARD SPARTA Wrocław)
  • Maciej Kuciapa (PLATINUM MOTOR Lublin)
  • Stanisław Chomski (EBUT.PL STAL Gorzów)
  • Lech Kędziora (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
  • Jan Ząbik (FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń)
  • Piotr Baron (FOGO UNIA Leszno)
  • Janusz Ślączka (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
  • Michał Finfa (CELLFAST WILKI Krosno)

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu 2023 (kolejność wg średnich biegopunktowych po 14. rundzie)

  • Leon Madsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
  • Martin Vaculik (EBUT.PL STAL Gorzów)
  • Anders Thomsen (EBUT.PL STAL Gorzów)
  • Daniel Bewley (BETARD SPARTA Wrocław)
  • Fredrik Lindgren (PLATINUM MOTOR Lublin)
  • Jack Holder (PLATINUM MOTOR Lublin)
  • Mikkel Michelsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
  • Max Fricke (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu 2023 (kolejność wg średnich biegopunktowych po 14. rundzie)

  • Bartosz Zmarzlik (PLATINUM MOTOR Lublin)
  • Emil Sajfutdinow (FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń)
  • Artem Laguta (BETARD SPARTA Wrocław)
  • Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
  • Dominik Kubera (PLATINUM MOTOR Lublin)
  • Szymon Woźniak (EBUT.PL STAL Gorzów)
  • Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław)
  • Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin)

Ponadto podczas Gali PGE Ekstraligi ogłoszony zostanie laureat Wyścigu Sezonu (wybór Redakcji Sportowej Canal+), Złoty Szczakiel – nagroda Ekstraligi Żużlowej, jak również wyróżniona zostanie Drużyna Sezonu 2023 (DMP 2023) oraz zwycięzca rozgrywek U24 Ekstraligi.

TERMINARZ:

27.08.2023 od godz. 21:15 – 17.09.2023 do godz. 23:59 głosowanie we wszystkich kategoriach wyłącznie na speedwayekstraliga.pl i w Ekstraliga App.

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN