Woryna z największym awansem, Chugunov z największym spadkiem (klasyfikacja indywidualna)

20.10.2022 15:26
Woryna z największym awansem, Chugunov z największym spadkiem (klasyfikacja indywidualna)

Fot. Patryk Kowalski

W klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi 2022 najlepszy był Bartosz Zmarzlik. Tuż za nim uplasował się Nicki Pedersen, a trzeci był Janusz Kołodziej. Znane są już także największe awanse oraz spadki na tegorocznej liście w porównaniu z ubiegłym sezonem najlepszej żużlowej ligi świata.

Największy skok na liście zanotował Kacper Woryna. Zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA awansował aż o 21 pozycji (z 32. miejsca na 11. pozycję). Dobry sezon zaliczył także Chris Holder, drugi żużlowiec z najwyższym awansem w klasyfikacji (z 32. na 13. miejsce, wzrost o 18 pozycji). Awans o 14 “oczek” uzyskali natomiast Dominik Kubera oraz Fredrik Lindgren.

Z kolei spadek, względem sezonu 2021, o 14 miejsc (największy z całej stawki klasyfikowanych zawodników) zanotował Gleb Chugunov (z 24. na 38. lokatę). Tuż za nim uplasował się Jack Holder. Australijczyk spadł w klasyfikacji indywidualnej o 13 “oczek” (z 15. na 28. miejsce). Natomiast za żużlowcem toruńskiego klubu byli Jason Doyle i Mateusz Świdnicki (obaj są o 11 pozycji niżej).

Pełna lista dostępna jest w najnowszym komunikacie PGE Ekstraligi TUTAJ

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN