WP SportoweFakty: Artem Laguta i Michał Świącik gośćmi magazynu PGE Ekstraligi (31.08.23, godz. 13:00)

31.08.2023 09:15
WP SportoweFakty: Artem Laguta i Michał Świącik gośćmi magazynu PGE Ekstraligi (31.08.23, godz. 13:00)

Rewanżowe zmagania w półfinałach PGE Ekstraligi zaplanowane są na 10 września, z kolei w najbliższy weekend odbędzie się kolejna runda FIM SGP – areną zmagań będzie Cardiff. W czwartkowym programie portalu WP SportoweFakty o ostatnich meczach w najlepszej żużlowej lidze świata Jarosław Galewski porozmawia z gośćmi: Artemem Lagutą (BETARD SPARTA Wrocław) i Michałem Świącikiem (prezes TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa).

Wrocławianie zremisowali w niedzielę w Toruniu 45:45 w starciu z FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM, co stawia ich w korzystnej sytuacji przed rewanżem. Nawet remis da im bowiem awans do finału. Wydaje się jednak, że na Stadionie Olimpijskim zespół prowadzony przez Dariusza Śledzia postawi kropkę nad “i”, odnosząc zdecydowane zwycięstwo.

Ważnym ogniwem w drużynie BETARD SPARTY Wrocław jest Artem Laguta. W czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi w rozmowie z Jarosławem Galewskim oceni pierwszy mecz półfinałowy na Motoarenie, jak również wynik wrocławian na przestrzeni całego sezonu. Odniesie się też do swojej przyszłości. Zawodnik posiada kontrakt w klubie do 2024 roku. Czy prowadzone są już rozmowy, aby związał się z klubem z Wrocławia na dłużej?

Będzie też więcej tematów związanych z ligą. Wrocławianie pozostają faworytem w dwumeczu z torunianami, ale nie wyglądają już na aż tak piekielnie mocnych, jak przez większość sezonu. Czy można mówić o tym, że BETARD SPARTA złapała zadyszkę? A może to, co najlepsze, zespół zachował na finał? Jeśli do niego awansuje, zmierzy się w nim najpewniej z PLATINUM MOTOREM Lublin. Jak na tę konfrontację zapatruje się Laguta?

Więcej na temat rywalizacji z aktualnymi mistrzami Polski będzie mógł opowiedzieć kolejny gość, którym będzie Michał Świącik, z którym porozmawia Mateusz Puka. Prezes TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa tym razem już na chłodno odniesie się do sromotnej klęski, jaką poniósł jego zespół w pierwszym meczu półfinału. U siebie biało-zieloni przegrali aż 36:54.

Pełna zapowiedź programu WP SportoweFakty TUTAJ

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN