Wystawa z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego w Grudziądzu

30.08.2023 07:59
Wystawa z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego w Grudziądzu

W dniach 3-17 września Grudziądz będzie gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego.

Miejscem wydarzenia będzie budynek Domu Towarowego Korzeniewskich przy ul. Rynek 22/24. W tym roku obchodzimy setną rocznicę pierwszych zawodów, które odbyły się w Australii w 1923 roku. Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle; najstarszy z 1934 roku oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków speedway’a.

Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory, ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu.

Na wystawie nie zabraknie również wzmianek o historii grudziądzkiego żużla. Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać w godzinach 12:00 – 20:00, a przed południem od 9:00 do 11:30 będzie możliwość odwiedzenia wystawy przez grupy zorganizowane. Przedsprzedaż biletów na to wydarzenie trwa na stronie EVENTIM.pl. Wejściówki będą dostępne również stacjonarnie od 3 września przed wejściem na teren wystawy do Domu Towarowego Korzeniewskich.

Ceny biletów:
5 zł – grupowy szkolny (tylko przedsprzedaż online, minimum 15 osób) – zwiedzanie w godzinach 9:00 – 11:30 po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu: 56 45 10 310

9 zł – ulgowy (dzieci od 8 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny)
19 zł – normalny
39 zł – rodzinny (4 bilety)

Wejście darmowe dla: dzieci do lat 7 oraz emeryci za okazaniem legitymacji. W celu nabycia biletów dla osób niepełnosprawnych – prosimy o kontakt na [email protected]

 

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN