Zdziesiątkowana BETARD SPARTA w wielkim finale PGE Ekstraligi!

10.09.2023 21:47
Zdziesiątkowana BETARD SPARTA w wielkim finale PGE Ekstraligi!

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Zawodnicy Dariusza Śledzia pokonali zespół z Torunia 51:39. Liderem gospodarzy był Daniel Bewley (12+1), a po stronie gości Emil Sajfutdinow i Patryk Dudek, którzy zdobyli po 13 punktów. W głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy zwyciężył Bartłomiej Kowalski (66.95%).

Ogromny pech towarzyszył gospodarzom w całym spotkaniu z FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM Toruń. BETARD SPARTA najpierw straciła Macieja Janowskiego (6. bieg), który doznał urazu stawu skokowego prawej nogi, a później Charlesa Wrighta (10. bieg), który opuścił stadion Olimpijski w karetce. Obaj udali się do szpitala na badania.

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od remisu. Pozostałe trzy wyścigi to podwójne zwycięstwa gospodarzy, dzięki czemu wyszli na dwunastopunktowe prowadzenie. W 6. biegu na starcie zdefektował motocykl Macieja Janowskiego. Zawodnik gospodarzy upadł na tor i został zabrany z niego w karetce. W trzyosobowej obsadzie ekipa Jana Ząbika na mecie zameldowała się na dwóch pierwszych pozycjach.

Bartłomiej Kowalski, w 9. wyścigu, po błędzie na dystansie zapoznał się z nawierzchnią i został wykluczony z ponownego podejścia, a w nim goście zdołali wywalczyć 4:2. Kevin Małkiewicz skutecznie pokrzyżował plany Pawła Przedpełskiego, który musiał uznać wyższość młodzieżowca z Wrocławia. W 10. gonitwie okropny upadek Charlesa Wrighta na pierwszym łuku, który z impetem uderzył w dmuchaną bandę. Brytyjczyk był kolejnym zawodnikiem gospodarzy, który został zabrany do szpitala na badania. W powtórce zwyciężył Artem Laguta.

Czwarta seria startów rozpoczęła się od przełamania FOR NATURE SOLUTIONS KS APATORA Toruń, którzy pokonali podwójnie BETARD SPARTĘ Wrocław. Gospodarze jednak łatwo nie odpuścili i odwdzięczyli się tym samym w 12. biegu. W 14. gonitwie gospodarze zapewnili sobie udział w wielkim finale PGE Ekstraligi 2023, pokonując podwójnie toruńską ekipę. Ostatni wyścig dnia należał do Daniela Bewley’a.

Relacja z meczu dostępna TUTAJ

Paulina Wiśniewska

newsletter

Privacy Policy.
© Ekstraliga Żużlowa sp z o.o.
  • FIM
  • PZM
Our social media
Download the official mobile app
Language
EN